Jelenlegi hely

Labdarúgás: Túl az első edzőmeccsen

Szombaton lejátszotta első felkészülési mérkőzését csapatunk a Monor ellenében. Mindkét oldalon jelentős változások mentek végbe a keretekben, és mindkét együttes a felkészülés más-más periódusában jár. A megszokott 2x45perc helyett ezúttal 3x30percet játszottak a felek a tikkasztó hőségben, ebből az első kettő harmadban nálunk próbázók kaptak szerepet. Nem várt rájuk könnyű feladat, lévén a monoriak az első harmadban a legerősebb kezdő tizenegyükkel álltak ki.

Noha így gyorsan kirajzolódott, hogy újdonsült vezetőedzőnk, Keller Zoltán kikre számíthat a továbbiakban, aligha örülhetett a látottaknak: a mérkőzés ezen szakaszában végig a hazaiak akarata érvényesült, és a mezőnyfölényük a dominancián túl eredményességben is megmutatkozott. Háromszor tudtak mattolni minket vendéglátóink ezidő alatt.

Amint jöttek a sorcserék, és amint a mi (várható) alapcsapatunk lépett pályára, máris a jobbik arcát mutatta együttesünk — igaz, ekkor a monoriaknál is megfordult több próbázó —, és egyre inkább megfordulni látszott a játék képe. Az utolsó harmadban jött össze a szépítés, ekkor Széchenyi Zsombor talált a hálóba. Az eredmény ugyan nagyot nem változott, 3:1-es összesítéssel a hazaiak tudtak győzedelmeskedni.

Az edzőmeccs remekül szolgálta csapatunk felkészülését és rávilágított több sarkalatos pontra, hol érdemes fejlődnünk, min érdemes még csiszolni, illetőleg hogy kik jelenthetnek erősítést számunkra a továbbiakban!

Monor - Rákosmente FC 3:1
Gsz.: Széchenyi