Jelenlegi hely

Labdarúgás: Vereséggel zártuk az évet...

Viszontagságokkal teli, drámában nem éppen szűkölködő félszezont követően egy tavaszról előrehozott meccsel, a Dabas elleni hazai bajnoki mérkőzéssel zárjuk az idei évet. A nyitófordulóban még kifejezetten szezon eleji formát mutatva, 5:1 arányban maradtunk alul akkori vendéglátóinkkal szemben, úgyhogy volt miért törlesztenünk a visszavágón.

Az első félidőben "jól nézett ki" a csapat, a lehetőségekhez mérten jó tempóban és megfelelő felfogásban játszott a gárda, azonban a zord időjárási körülmények nem kímélték a pályánkat sem, emiatt folytonos futballal nemigen tudtak előrukkolni a felek. Tisztesen gyűrték egymást a mezőnyben a játékosok, ami úgy tűnt, a dabasiaknak jobban fekszik, ugyanis a félidő hajrájában Rábold Richárd jóvoltából a vendégek örülhettek gólnak első ízben. 0:1, ami egyúttal a félidei eredményt is jelentette.

A második játékrészben hasonló felfogásban, a hátrány tudatában némileg offenzívabban léptünk a deres/havas gyepre, a nagyfokú hajtásnak pedig az 57. minutumban meg is lett az eredménye, Lettner Lóránt használta ki az ellenfél védelmének pillanatnyi megingását. 1:1.

Újból háromesélyessé vált a találkozó, de csak egy pillanatig. Amint bizakodni kezdtünk volna, sikerült saját magunkat sodornunk nehéz helyzetbe. Két perccel az egalizálás után egy kapushibát használt ki Busa Bence, majd nem sokkal később újból megtalálta labdával a kapunkig vezető utat. 1:3...

Csapatunk innentől kezdve már nem tudott visszakapaszkodni a meccsbe, ráadásul egykori játékosunk, az idén ihletett formában futballozó, ezen párharc során csereként szóhoz jutó Maka Alex is betalált, kialakítva ezzel az 1:4-es végeredményt. Jól indult a találkozó, végül mégis nagyarányú vereség lett a vége.

Az idény teljes egészében a kiesés elkerüléséről szólt, és tavasszal is alighanem ez lesz az egyetlen célkitűzés. Céljaink elérése érdekében viszont jelentős változásokra lesz szükség, és bízunk benne, hogy a téli alapozás során több fronton is sikerülni fog megerősíteni a keretünket. Ezen fogunk dolgozni a továbbiakban!

Rákosmente FC - FC Dabas 1:4
Gsz.: Lettner