Jelenlegi hely

Labdarúgás: patthelyzet a közlekedésiekkel szemben

Szombaton soron következő felkészülési mérkőzésünket a BKV-Előre ellen játszottuk le idegenbeli környezetben. Bár már 80%-ban körvonalazódni látszik a keret, még mindig akadtak próbázók, akik a 2.félidei csapatunkban lehetőséghez jutottak.

Agilisan kezdtük a mérkőzést, elégedettek lehettünk a meccs tempójával, dinamikájával, és taktikailag is megfelelően működtünk. A fegyelmezettség és a támadó harmadban való kreativitásnak köszönhetően meglehetősen is sok helyzetet sikerült kidolgoznunk, a befejezéseinkbe azonban rendre hiba csúszott. Egy alkalmaz leszámítva: egy szép akció végén sikerült feltennünk az i-re a pontot, azonban nem egy játékostárs góljának örülhettünk, hanem egy menteni igyekvő BKV-s láb szerencsétlen megmozdulásának. 0-1 egy öngóllal, amely egyúttal a félidei eredményt is jelentheti.

A második félidőben — mintahogyan azt már fentebb is említettük — több próbajátékos is pályára lépett, a mérkőzés ezen szakaszában viszont már lanyhulni kezdett a játék sebessége mindkét oldalon. Noha gólokban ez nem mutatkozott meg, ugyanis a hátralévő 45 percben mi további egy alkalommal tudtunk eredményesek lenni, míg sajnos a BKV is tudott két esetben kapuba találni. Ennek fényében 2-2-es döntetlennel végződött a két csapat tusakodása. Ha bajnokiról beszélnénk pontosztozkodással zártak volna a felek.

Több biztató jelet is láthattunk a 90 perc során, főként az első játékrészbeni produktummal lehetünk elégedettek. Fizikálisan és erőnlétileg egyre jobb állapotban a csapat, és taktikailag is jelentős javulás figyelhető meg. Dolgozunk tovább!

BKV-Előre - Rákosmente FC 2-2
Gsz.: öngól, Bartha