Jelenlegi hely

Labdarúgás: Bajnokaspiráns gárdától csentünk pontot!

Közeledünk az idény hajrájához, már a 33. fordulónál tartunk, melynek keretein belül a tabella harmadik helyén álló FC Dabas együtteséhez utaztunk. Talán az idei legnehezebb összecsapásunkra készülhettünk, ugyanis aktuális ellenfelünk a tabella harmadik helyét foglalja el, és méltán pályázik a feljutásra.

Taktikailag gondosan összerakott, jól működő csapat benyomását keltette a Dabas, akik ellen ugyan volt egyfajta elképzelésünk, hogyan szeretnénk a támadójátékukat megakadályozni, az első félidőben mégis már a legelején kapitulálni kényszerültünk: Földes Milán kapott remek kiugratást, aki egy az egyben átemelte a labdát a kapusunk felett, és bár próbálkozása hálót nem ért, a gólvonalon túljutott a játékszer. A kapuba tartó labdát még az utolsó utáni pillanatban megpróbálta Nyilas Bence eltakarítani, a bíró azonban jelezte, a labda már bentről került tisztázásra. 1:0.

Az első félidő nem úgy alakult, ahogyan azt szerettük volna, előrefelejátékunk nem tűnt túlzottan hatékonynak, és kevésszer tudtunk kombinatív játékot produkálni. Szemben a második félidővel, ahol a hitehagyottságot felváltotta a küzdés és a nagyfokú bizonyítási vágy. A kisebb sérüléséből felépült Peszmeg Viktor becserélése sokat lendített a támadójátékunkon, ugyanis már egyre többször sikerült eljutnunk az ellenfél tizenhatosáig. Végül az egyik ilyen akciónkat góllal is koronáztuk meg: Bányai Péter kapott indítást a bal szélen, aki befele cselezett, és pazar egyéni villanással kilőtte a rövid alsót. 1:1, egykori kapusunk, Kersák Roland is tehetetlen volt.

A meccs képe alapján úgy éreztük, akár a győzelem is meglehet, ugyanakkor még mindig a hátsó stabilitást volt előtérbe helyezve. A Dabas pedig egyre nyíltabban, egyre nagyobb kockázatvállalással tört előre a három pont megszerzése érdekében. A hajrában a hórihorgas Takács Kornél személyében beküldték a csapat — már nem is annyira titkos — fegyverét a dabasiak, azonban ez alkalommal nemigen jött a fejére olyan labda, amelyet a hálónkba tudott volna stukkolni. Az 1:1 egyúttal a végeredményt is jelentette, avagy ismételten nagyon értékes ponttal gazdagodtunk.

Nem győzzük dicsérni a csapatot, a tavaszi menetelés élményszámba megy. Ugyanakkor még mindig oda kell figyelni, mert még mindig nem szakadtunk el kellőképpen a veszélyzónától. Az elkövetkezendő másfél hétben két igazán kiélezett meccsnek nézünk elébe, amelyek sorsdöntőek lehetnek az év végi elszámoláskor.

Gratulálunk a csapatnak a pontszerzésért!

FC Dabas - Rákosmente FC 1:1
Gsz.: Bányai