Jelenlegi hely

Búcsú a Kupában!

Fájó heteken vagyunk túl, a kezdeti pontokban gazdag fordulókat vesztes mérkőzések sora váltotta fel, a negatív szériánkon azonban hol kozmetikázzunk, ha nem éppen a Magyar Kupa első körében? A 128-as táblán ellenfélként az NB3 Nyugati csoportjának sereghajtóját, a THSE-Szabadkikötő együttesét „dobta a gép”, így a papírforma alapján miért is ne gondolhattuk volna azt, hogy ezúttal valóban egy nyerhető párharcnak nézünk elébe? Hogy aztán 90 perc után hogyan festettünk, az sajnos hagy némi kívánnivalót maga után…

P1330622(Balogh Máté először kapott kezdőként bizalmat - a nagyobb képminőségért kattints a képre!)

Őszies, hideg napon langyos első félidőnek lehettünk szemtanúi, ahol mindkét fél óvatoskodó futballal nyitott – magyarázható ez azzal, hogy mindkét együttes a stabilitásra helyezte a fő hangsúlyt. Jobbára mind a két gárda hátsó szekciójában folyt a labdabirtoklás, előrefele játék csak elvétve történt meg, és mivel mi, illetve a vendégek is egyaránt a félpályánál húzták meg a védekezést, a labdajáratás zavartalan volt, a felpasszok viszont már annál nehézkesebbek. Ha mégis előrébb tudott veselkedni valamelyik csapat, akkor a támadásokat jórészt egyéni hibák előzték meg, ezáltal alakulhattak ki gólhelyzetek a kapuk előtt. Rés a pajzson mindig akadt, látták ezt a „halak” is, helyzeteikkel viszont nem sáfárkodtak kellőképpen. Mindez elmondható rólunk is, ugyanis nekünk is sikerült alkalmanként hazárd pillanatokat okozni a vendégek kapujának előterében, ám hol Csontos Krisztián védett, hol pedig a gólvonalról sikerült kivágni a hálóba tartó labdát.

A 33. minutumban aztán megtört a gólcsend, egy pillanatnyi rövidzárlat kövwtkeztében Gere Zoltán gyalogolhatott el egészen a kapuig és lőhette el a játékszert a tehetetlen hálóőrünk mellett. 0:1, amely a félidei eredményt is jelentette.

P1330713(Szalay Alex most szombaton debütált a kapuban, és jó teljesítménnyel is rukkolt elő - a nagyobb képminőségért kattints a képre!)

A szünet után valamelyest gyorsabb második játékrészt láthattunk – nem is meglepő, hiszen a kapott gól okán lépéskényszerben voltunk. Szélről belőtt labdák jellemezték a támadásaink nagyrészét, és bár az edzéseken számtalanszor gyakoroltuk a beívelt labdákra való érkezést, fejjel nemigen sikerült veszélyeztetnünk. A meccs ezen szakaszában fölényben voltunk, nehezen szabadult fel a THSE ketrece, ám amikor ki tudtak jönni a szorításból, akkor kontrák révén többször is emelkedhetett a pulzusunk. Szerencsére a Kikötő helyzetkihasználása a fordulást követően sem javult, így megúsztuk újabb mattolás nélkül.

Nem úgy, mint a másik oldalon: a folyamatos védekezés rengeteg energiát emészt fel, nem is bírták ki a hármas sípszóig a halak. Nagy számok törvénye alapján a szélről való centerezések egyikéből ha fejjel nem is, de lábbal mégiscsak sikerült betalálnunk - Simita Gergő fáradhatatlan robotolása vezetett eredményhez, az ő bepasszát tudta értékesíteni a középen érkező Villányi Gergely. Egál a 87. percben!

Nem sokkal később majdnem a fordítás is bekövetkezett, ám a labda mégsem akart tovább csorogni a gólvonalon, így 1:1-el fejeződött be a rendes játékidő. Döntés híján maradva következhetett a kétszer tizenöt perc ráadás.

Méltán gondolhattuk, hogy ez jó jel lehet nekünk, ugyanis kívülről nézve úgy tűnt, a vendégek kezdenek teljesen elkészülni az erejükkel, mi pedig vagy jó erőnlétben vagyunk, vagy jól gazdálkodtunk az energiánkkal. Emellett érdemes kiemelni, hogy utánpótlás-játékosunk, Bányai Péter csereként beállva sokat lendített a csapaton, és a rendes játékidőn felül a túlórában is nagy munkabírásról tett tanúbizonyságot. Újabb góllal azonban nem kecsegtetett egy kísérletezésünk sem – pedig bőven meg volt rá a lehetőségünk.

P1330773(A tizenegyesekre esett a sor - a nagyobb képminőségért kattints a képre!)

Ha fél óra alatt sem tudtak dűlőre jutni a felek, akkor majd a tizenegyespárbajban hirdetünk győztest. Az idegek harcában is sokáig egyenrangú ellenfelek néztek farkasszemet. A mi oldalunkról Vattai Balázs, Nagy Dániel, Horváth Bence, Villányi Gergely, Nyul Krisztián és Lovász Bence is higgadtan értékesítette a maga büntetőjét, ám a Kikötőnél szintén hidegvérű tizenegyesrúgók sorakoztak fel, egy ember híján minden sorra kerülő játékos sikerrel vette a ránehezedő nyomást. Nálunk viszont a 8. rúgás a felsőlécen csattant, ez pedig a vesztünket jelentette. Idejekorán búcsúzni kényszerülünk a Kupából.

Bosszantó, fájó, kellemetlen – az összes jelző igaz lehet, ugyanis egy olyan összecsapáson vagyunk túl, amiből akár sokkalta többet is kihozhattunk volna. Ezzel továbbra is mélyültek a gondjaink, amiből mihamarabb ki kell találnia a csapatnak. A Makó ellen tehetjük meg ehhez az első lépést (és egyúttal a sokadik próbálkozásunkat).

Rákosmente FC – THSE-Szabadkikötő 1:1 (büntetőkkel: 6-7)