Jelenlegi hely

Labdarúgás: Iksz az utolsó hazai bajnoki mérkőzésen!

Utolsó előtti — és egyben utolsó hazai — bajnoki fordulónkat a Ceglédi VSE csapata ellen játszottuk. Szerettünk volna szép eredménnyel búcsúzni a hazai publikumtól, ennek fényében mindent meg is tettünk annak érdekében, hogy ne csupán gesztusból tapsolhassanak a kilátogató vendégek.

Az első játékrész rákosmenti dominanciát hozott, mi bizonyultunk kezdeményezőbbeknek. A vendégek jobbára a kapu elreteszelésére törekedtek, illetve a tengely létszámbeli túltöltésére helyezték a hangsúlyt, ezen taktikai megfontolás viszont kedvezett nekünk a szélen való bontáshoz, és a nagymértékű defenzíva ellenére sikerült is helyzeteket kialakítanunk. Gólt ugyan ebben a játékrészben nem sikerült feljegyeznünk, de a ceglédieknek sem sikerült a kevéske lehetőségeikből előnyt kovácsolniuk, így 0:0-s patthelyzetnél következhetett a szünet.

A rövid pihenő azonban úgy tűnt, a vendégeknek kedvezett: mi mintha bentragadtunk volna az öltözőben, ugyanis hirtelen pontatlanokká váltunk, a ceglédiek pedig halmozták a helyzeteket. Nem is bírtuk ki kapitulálás nélkül: Markó Ádám szöglet utáni fejese ért célba. 0:1.

Negyedórányi rövidzárlat után kezdett stabilizálódni a játékunk, és egyre inkább kiegyenlítetté kezdett válni a meccs. Sőt, mi több, a hajrához közeledvén talán valamelyest megintcsak mi voltunk fölényben, ezt példázza is az egyenlítő találatunk: a csereként beállt Fellegi Nándor tudott egalizálni. 1:1.

A hátralévő időben ugyan adódtak újabb lehetőségek, ezúttal nem szolgáltatott egyik fél sem drámát, így remivel végződött a két csapat tusakodása.

A Gerjen újbóli vereségével bizonyossá vált, hogy a 19. pozícióban fogunk végezni a tabellán. Az utolsó fordulóban a Dunaújváros ellenében igyekszünk győzelemmel búcsúzni a szezontól.

Rákosmente FC — Ceglédi VSE 1:1

Gsz.: Fellegi