Jelenlegi hely

Labdarúgás: Pont nélkül maradtunk Mohácson

Vasárnap hosszú túra várt minket, ugyanis soron következő ellenfelünk a tabellán közvetlen riválisunkként említhető Mohács gárdája volt. A két csapat ősszel remizett a Sport téren — akkor az utolsó utáni pillanatokban mentettek pontot a baranyaiak —, így, ha ugyan már mindkét fél részéről valamirevaló tét nélkül is, de szerettünk volna győzelemmel visszavágni az utolsó pillanatokban kiengedett két pontnak.

A több órás út igencsak fásulttá tette a csapatot, és még azzal sem sikerült felpörgetni a mieinket, hogy a kezdéshez képest kissé megcsúszva érkeztünk a találkozóra. Mondjuk ezt annak ellenére is, hogy már a második percben sikerült megszereznünk a vezetést — Ott Márk lövését védte a hazai cerberus, róla azonban Lettner elé került a labda, aki a kipattanót teketóriázás nélkül helyezte a hálóba. 0:1.

A gólt követően azonban kiderült, a pillanatnyi kihagyás ellenére a pályaválasztók álltak bele élesebben a meccsbe; a mattolásunk után három perccel Bohata volt eredményes, majd a 17. és a 31. minutumban sorrendben Forró, illetve ismét Bohata bizonyult tarthatatlannak. Sajnos nem sikerült magunkra találnunk egészen a félidőig, pedig a döcögős játék ellenére is nemhogy gólt lőttünk, de a szünet előtt még a kapufát is eltaláltuk kétszer. Így azonban 3:1-es mohácsi előnnyel zárult az első játékrész.

A szünet után alapos fejmosást kaptak a srácok az öltözőben, mellyel aztán sikerült is összekaparnunk magunkat. Ekkor már sokkal bátrabban játszottunk és kezdeményezőbben is tudtunk futballozni ellenfelünknél — persze kellett ehhez az is, hogy a hazaiak a második félidőben hátrébb húzták meg a védekezésüket az addigi letámadáson alapuló ellentaktikájukhoz képest —, és ha a reteszt nem is volt könnyű feltörni, helyzeteink így is adódtak. Az 54. percben meg is lett az eredménye, Ott Márk kísérletezése ért sikeresen célba. 3:2.

A szépítés remek ütemben született, lévén még rengeteg időnk maradt hátra, így tulajdonképpen kapkodás nélkül, de lélektani fölénnyel küzdhettünk a további találat/találatok megszerzése érdekében. Ám azonban ahogy telt-múlt az idő, a helyzeteink pedig nem akaródzottak újabb góllá érni, egyre idegesebbekké váltunk, míg a mohácsiak egyre magabiztosabban védték saját kapujukat. Nem tudtunk velük mit kezdeni, így az eredmény nem is változott, avagy 3:2-es végkifejlettel a hazaiak örülhettek jobban.

Ez van… jövő héten a Cegléd együttesét fogadjuk hazai környezetben.

B-Build Mohács - Rákosmente FC 3:2

Gsz.: Lettner, Ott