Jelenlegi hely

Labdarúgás: Miénk a három pont!

Az NBIII Közép csoportjának 33. játéknapján a Szekszárdi UFC csapatát fogadtuk hazai környezetben. Aktuális ellenfelünk "kényelmes pozícióból", a 13. helyről várták a mérkőzést, mi pedig azon vagyunk, hogy a matematikai esélyt minél tovább megpróbáljuk megtartani a bennmaradás érdekében.

Megannyi stresszes és drámai fordulót hagytunk magunk mögött, ám ezen a napon úgy tűnt, mintha csapatunk sokkal felszabadultabban, bátrabban játszottak volna, mint ezelőtt. Gyors, kombinatív játékot láthattunk a pályán a mieinktől, amely mezőnybeli dominanciát is magával hordozott, sőt, mi több, helyzetek számában sem mutatkozott hiány. A gól azonban a szünetig nem akaródzott összejönni...

A rövid pauza után viszont ott folytatta a csapat, ahol azt a félidei sípszónál abbahagyta: az elsőhöz hasonló forgatókönyv szerint haladt a mérkőzés, avagy továbbra is mi játszottunk mezőnyfölényben. És végre a sok próbálkozás góllá is érett: az 51. minutumban a télen igazolt, idén először kezdőként szóhoz jutó Tóth István hálálta meg vezetőedzőnk, Zoran Spisljak bizalmát és vette be Pomozi Zoltán kapuját. 1:0.

A hátrányba kerülés egyre nagyobb feszültséget gerjesztett vendégoldalon, egyre több sárga lap is előkerült, a hat esetből háromszor szövegelés gyanánt mutatta fel a játékvezető a figyelmeztető jelzést a Tolna megyeieknek. Ahogy tel-múlt az idő, úgy egyre nagyobb erőbevetéssel próbáltak csatározni az egalizálás reményében, és mivel mi az előny ellenére nem álltunk vissza védekezni, hellyel-közzel sikerült is veszélyeztetniük, azonban újabb találatot már nem jegyezhettünk fel, így 1:0-s végeredménnyel mi zsebelhettük be a három pontot.

A sorsunk már bőven nem a mi kezünkben van, ugyanakkor matematikailag továbbra is él a lehetőség a bennmaradásra. Gratulálunk a srácoknak a győzelemhez!

Rákosmente FC - Szekszárdi UFC 1:0
Gsz.: Tóth I.