Jelenlegi hely

Labdarúgás: Pontosztozkodás Zuglóban

A szerdai fordulót követően már azonnal a következő megmérettetésre kellett koncentrálnunk, ugyanis vasárnap az MTK II. vendégeiként léptünk pályára a BVSC Szőnyi úti sportpályáján. A kék-fehérek szereplése igencsak rapszodikus, és a keretük folyamatosan változik az NB1-es, illetőleg az U19-es csapatösszetétel nyomán. Szerencsénkre az U19-es együttesük presztízsmeccsre készültek a Honvéd hasonló korú fiataljaival, így azon mérkőzés számukra nagyobb prioritást élvezett, ugyanakkor az elsőcsapatból visszajátszott Stefan Spirovsi, illetve a korábban csapatkapitányi karszalagot is viselő Nagy Zsombor.

A meccs teljes egészében stabil védekezésre helyeztük a hangsúlyt, és ez alkalommal úgy tűnt, a taktikai megfontolásunk sikerhez vezethet, ugyanis nemigen találtak fogást rajtunk a hazaiak. Egy-két kósza helyzet ugyan adódott vendégoldalon, mégis már a találkozó 7. percében mi csaphattunk a magasba gólt kiáltva: Ott Márk kapott remek labdát balról, aki előbb lefutotta védőjét, majd a kapus eszén is túljárt, végül pedig éles szögből a hálóba tessékelte a játékszert. 0:1.

Tulajdonképpen a semmiből érkezett a gólunk (no, nem mintha hét perc leforgása alatt annyi minden történt volna), ezt követően viszont nyomban az eredmény megtartására törekedtünk. Az alapvetően kreatív játékukról híres MTK-sokból ez alkalommal “hiányzott a fűszer”, így előnyünket sikerült egészen a szünetig megtartani. A félidő krónikájához még hozzátartozik, hogy egy tizenegyesgyanús szituációnál néma maradt a bíró sípja, heves reklamálást követően végül vezetőedzőnk és sportogazgatónk is lapott kapott, utóbbi ráadásul pirosat, így megfogyatkoztunk a padon a 33. minutumban.

A második játékrészben sem változott számottevően a koncepciónk, szerettük volna megtartani egygólos előnyünket, a játék képét látván meg is volt erre az esélyünk. Ám sajnos mindössze a 77. percig állt a nulla a nevünk mellett, ugyanis egy ígéretes helyről elvégzett szabadrúgást követően kedvezőtlen helyre paskolta a labdát kapusunk, amit a szabadon érkező Födrös köszönt szépen, és közvetlen közelről már nem hibázott. 1:1.

A hajrában mindkét fél próbált lehetőségeihez mérten még nagyobb erőket mozgósítani a győzelem érdekében, azonban újabb ziccert már nem jegyezhettünk fel egyik oldalon sem, így kétgólos remivel végződött a két fél tusakodása. A meccs azonban nem a hármas sípszóval zárult, lévén az utolsó utáni pillanatokban padunk ismételten lapot kapott. Zoran Spisljaknak a sárga után a pirosat is felmutatta Héra Csanád játékvezető, így a soron következő bajnoki mérkőzésünkön a lelátóról fogja irányítani vezetőedzőnk együttesünket.

Az iksz alapvetően reménykeltő is lehetne, ám mivel a Vác nyerni tudott Mohácson, már 17(!) pontra kerültünk a bennmaradó helytől...

MTK II. - Rákosmente FC 1:1

Gsz.: Ott M.