Jelenlegi hely

Labdarúgás: Fontos győzelem közvetlen riválisunkkal szemben!

Vasárnap a szintén kiesés elől menekülő Dabas-Gyón FC gárdájával csaptunk össze idegenbeli körnezetben. Egyik együttes sem kérkedhet a mérlegével - aktuális ellenfelünk február 27-én nyert utoljára -, noha a mentális előny némiképp a vendéglátóink felé húz részben a tabellán elfoglalt előnyösebb pozíció miatt, részint pedig mert az előző fordulóban az MTK ellenében 2:0-s hátrányból 2:2-re tudták menteni a párharcukat. Motiválni persze senkit sem kellett, mindenki átérezte a találkozó súlyát.

Ehhez képest az első félidő csapnivaló játékot hozott mindkét oldalon, egyik fél sem találta meg a saját stílusát, így lüktető játék sem tudott kialakulni. Részben a lépéskényszer is szülhette a kapkodó futballt, ám emellett szemmel láthatóan mindkét együttes a másik fél játékának elfojtására törekedett. Nem is született gól az első 45 percben, így gólnélküli állásnál következhetett a szünet.

A második játékrészben már némiképp más arcukat mutatták a csapatok, ami köszönhető egy korai gólnak is: sajnos nem mi örülhettünk, az 51. percben Ablonczy Gerjén talált a hálónkba büntetőből. A bekapott találat vészharangként hatott a csapatra, de a szó pozitív értelmében - a lépéskényszer aktívabb támadójátékot követelt meg, offenzíváink pedig nemegyszer helyzetekkel is párosultak. Majd hektikus pillanatok következtek: kihagyott kísérlezetések, meg nem ítélt büntető, majd egy kompenzatív(nak tűnő) ítélet. A bíró közvetett szabadrúgást ítélt a gyóni tizenhatoson belülről, mivel a hazai portás nem végezte el időben a kirúgást. Vélhetően a jogosan számon kért, elmaradt büntető okán próbálta valahogy magát korrigálni a játékvezető, minden esetre a kapu torkából elvégzett pontrúgást Lettner Lóránt értékesíteni tudta. 1:1.

A cikk ezen szakaszában mindig arról szoktunk írni, hogy "jött a dráma"... és jött most is, de most a mi legnagyobb örömünkre! A 86. percben egy kontratámadás legvégén Fellegi Nándor tette fel a pontot az i-re, megfordítva ezzel a találkozót és egyúttal meg is nyerve. Győzelmünkkel egy helyet javítottunk a tabellán, és hat pontra közelítettük meg éppen a gyóniakat.

Gratulálunk a srácoknak! Folytatás szerdán az Iváncsa KSE ellen!

Dabas-Gyón FC - Rákosmente FC 1:2
Gsz.: Lettner, Fellegi