Jelenlegi hely

Labdarúgás: Jó játék itt, pontok ott...

Soron következő bajnoki mérkőzésünket a Paksi FC második csapatával vívtuk meg hazai környezetben. Ellenfelünk a találkozót megelőzően a tabella ötödik helyén állt, tapadva az élbolyhoz. A mi helyzetünk ismert, győzelemre játszunk hétről-hétre, ez alkalommal viszont nem könnyítette meg a dolgunkat az sem, hogy a vendégoldalon négy jelentős NB1-es rutinnal rendelkező, alapesetben jelenleg is az elsőcsapat keretéhez tartozó labdarúgóval léptek gyepre.

Élvonalbeli tapasztalat ide- vagy oda, az első játékrészben igencsak szemrevalóan játszottunk, az előzetesen lefektetett taktikai elemek visszaköszönni látszottak a játéktéren, és sikerült is mezőnybeli dominanciát kialakítanunk. Fölényünk természetesen helyzetek tekintetében is megmutatkozott, melyek közül egy ízben sikerült is bevennünk ellenfelünk hálóját: a 39. minutumban Darabont Gábor bizonyult eredményesnek. 1:0, ezzel az állással vonulhattak pihenőre a csapatok.

A szünetről kiérve valamelyest megváltozott a játék képe, talán némileg el is kényelmesített minket a tudat, hogy végre képesek vagyunk uralni a játékot, azonban a meccs kézben tartása a paksiak 50. percben született egalizálásával hamar elvészni látszott. Kesztyűs Barna kísérletezése ért célba voltaképpen elkerülhető körülmények között.

A kedvünket ugyan nem szegte a bekapott találat, próbáltunk továbbra is a saját játékunkat játszva előretörni, azonban ahogyan tel-múlt az idő, a helyzetek pedig kihasználatlanul maradtak, úgy egyre több kockázatot kellett vállalnunk, és az idő szűke miatt - ahogyan az ilyenkor lenni szokott - egyre kapkodóbbakká váltunk. És mit ad Isten: megintcsak mi húztuk a rövidebbet - a 86. percben a csereként beállt Pesti Zoltán megfordította a párharcot, így megintcsak egy hajrában kapott góllal mi maradtunk pont nélkül a hármas sípszót követően.

Érthetetlen, hogy miért maradunk mindig alul, pedig több esetben is a játék képe nem ezt prognosztizálná. Üldözőnk, a Mohács ugyanakkor győzni tudott a szintén vonal alatt tanyázó Gerjen ellen, így eggyel lejjeb csúsztunk a tabellán. Miközben a Vác győzni tudott a Szekszárd otthonában, így a bennmaradó pozíciótól 16 pont távolságra kerültünk. Nem lett könnyebb a helyzetünk...

Rákosmente FC - Paksi FC II. 1:2
Gsz.: Darabont