Jelenlegi hely

Labdarúgás: Ezer helyzet sem volt elég...

Vasárnap az NBIII Közép csoportjának 27. játéknapján egyik legfőbb riválisunk ellen, a Vác FC-vel mérkőztünk meg idegenbeli környezetben. Mindkét együttes számára a túlélés szempontjából létfontosságúnak íégrkezett a hétvégi derbi, nekünk pedig az őszi, utolsó percekben elszenvedett fiaskó okán volt is miért visszavágnunk ellenfelünknek.

A találkozó súlyának megfelelő hevületben játszottak a mieink, mely során kezdeményezően, sikeréhesen, rég látott agilitással futballoztak a mieink. Jó játékunk helyzetek számában is megmutatkozott, megannyi kísérletezésünk adódott az első játékrészben, melyekre a váciak nemigen találták a megfelelő ellenszert. Hol a kapu előtti koncentráció hiánya, hol pedig a szerencse gátolt meg minket abban, hogy bevegyük a pályaválasztók hálóját, váci láb aligha avatkozott közbe. Ellenben a majdhogynem egyetlen váci kísérletezéskor rákosmenti blokk sem volt útban, ugyanis a 33. minutumban korábbi játékosunk, az ősszel számunkra már egyszer keserűséget okozó Tóth Milán vette be Nyirati hálóját. 1:0.

A szünetben nem volt okunk aggodalomra, úgy éreztük, a kapitulálás ellenére kézben tartjuk a meccset. Igaz, a túloldalon Csank János hármas cseréje már némileg komolyabb fejtörést okozott nekünk, lévén a fordulást követően már valamelyest kiegyenlítettebb játékot láthattunk a gyepszőnyegen. Helyzetek adódtak itt is-ott is, de a nagyobb ziccerek továbbra is a mi nevünkhöz íródtak - mindhiába. Négyszer is ajtó-ablak helyzetbe kerültünk, mégsem sikerült legalább egy esetben mattolásra késztetnünk ellenfelünket. Pedig a 71. perctől Fazakas Géza kiállítása által, hosszabbítással együtt bő húsz percet emberelőnyben is futballozhattunk, az idő előrehaladtával mégis egyre görcsösebbekké és kapkodóbbakká váltunk, elpuskázott lehetőségeink pedig döntőnek bizonyultak. Az 1:0-s leheletnyi előnyt sikerült megtartaniuk a váciaknak, így a lefújást követően a piros-kékek örülhettek a három pontnak.

Nincs már értelme leírni, hogy jól játszottunk, még ha így is volt. Gól nélkül nehéz, újabb vereségünkkel pedig immáron jelentős távolságra kerültünk a bennmaradást érő pozícióktól.

Nem adjuk fel, míg matematikai esélyünk marad!

Vác FC - Rákosmente FC 1:0