Jelenlegi hely

Labdarúgás: Nem sikerült a bravúr!

Hétvégén már  tavaszi idénybeli második, hazai pályán első bajnoki mérkőzésünkre készültünk nem kisebb klub, mint a Ferencvárosi Torna Club második csapata ellenében. A mérkőzést megelőzően alaposan feltérképeztük ellenfelünket, bízva abban, hogy a Honvéd tartalékjait követően a 9. kerületiek bajszát is sikerül megrángatnunk.

Ehhez képest sajnos rosszul kezdtük a mérkőzést, már a 14. percben be tuták venni a kapunkat a vendégek, Zeljko Gavric vágta be a bíró által megítélt tizenegyest. Ám a remény egy pillanatig sem szállt el, sőt mi több, a 16. minutumban emberelőnyhöz jutottunk - Szűcs Adrián megmozdulása ért azonnali pirosat.

Az emberelőny méltán adott okot lelkesedésre, így már nem csupán a hátrány nyomán, hanem a létszámfölény következtében is igyekeztünk kezdeményező futballt felmutatni. Támadójátékunk több esetben is veszélyesnek bizonyult, azonban a kapu előterében vagy rossz döntések születtek, vagy célt tévesztettek a lövéseink. Amikor pedig a kapu felé ment a labda, a vendégek kapusa, Kovács Marcel hárította a kísérletezéseinket - nemegyszer bravúrral.

Hasonló forgatókönyv szerint haladt tovább a találkozó a második félidőben is. Helyzetek ugyan akadtak mindkét oldalon, de az elsőhöz hasonlóan több olyan szituációt is feljegyezhettünk, ahol nüanszokon múlott a gólszerzés. Ahogy telt-múlt az idő, egyre kapkodóbbá váltunk, majd a 78. minutumban egy eladott labdából megindultak a zöld-fehérek, az egyritmusú kontra végén pedig Baturina büntette meg a kihagyott helyzeteinket és a pillanatnyi megingásunkat. 0:2, ez pedig egyúttal a végeredményt is jelentette.

Nem sikerült kihasználnunk a kiállítás adta előnyt, pedig ezáltal, illetve a proaktív játékunknak köszönhetően bőven benne lehetett volna a meccsben legalább a pontszerzés. Jövő héten az ESMTK vendégeként javíthatunk!

Rákosmente FC - FTC II. 0:2