Jelenlegi hely

Labdarúgás: Nagy skalp a tavaszi nyitányon!

Hosszas szünet után kezdetét vette a tavaszi idény, ahol korábbi partnerklubunkkal, a Budapest Honvéd-MFA gárdájával csaptunk össze a Honvéd utánpótlásközpontjában. A találkozó elsőszámú esélyesei egyértelműen a hazaiak voltak - mi viszont egész felkészülési időszak alatt mind erőnlétileg, mind taktikailag arra készültünk, hogy borítsuk a papírformát. Ennek megfelelően Zoran Spisljak a legerősebb összeállításban küldte pályára a mieinket - de persze némileg az ellenfél erényeihez igazítottan. Ráadásul két játékosunk számára a párharc igazán különös téttel bírt, Darabont Gábor hússzú időn át a kispestiek utánpótlásában igyekezett elsajátítani a futball csínját-bínját, Kovács Árpád pedig utánpótlásedzőként dolgozik a Honvéd akadémiáján.

Jól kezdtük a mérkőzést, agilisan, nagy kedvvel játszottunk, vendéglátóink pedig látszólag nehezen vették fel a játék ritmusát. A 9. minutumban máris gólnak örvendhettünk - Lettner Lóránt talált be büntetőből -, majd a 23. percben is sikerült bevennünk a kispestiek kapuját Vattai Balázs remekbeszabott szabadrúgása révén. Pazar kezdés, pazar játékkal párosulva!

A hazaiak számára igazi hidegzuhanyként hatott a két bekapott találat, nem csoda, hogy mattolásaink felrázták őket. Innentől kezdve nagyobb fokozatra kapcsolt a Honvéd, és egyre jobban kezdte átvenni a kezdeményezést, védelmünk azonban jól állta a sarat, így a szünetig az eredmény nem változott.

A második félidőben megpróbáltuk megőrizni az előnyünket, így szinte minden erőnket a védekezés őrölte fel, támadóharmadig nemigen jutottunk már el a mérkőzés ezen periódusában. Ezzel szemben a kispesti fiatalok minden követ megmozgattak a meccsben maradás érdekében, és a 65. percbeni szépítésük által sikerült végletekig nyílttá tenni a találkozót. Mindemellett további helyzeteket is kidolgoztak, amelyeknél nem állítjuk, hogy nem rágtuk le a körmünket ugyan, de szerencsére újból már nem sikerült bevenniük a kapunkat, így megannyi kísérletezés ellenére végül 2:1 arányban el tudtuk hozni a 19. kerületből a három pontot.

Nagyon nagy jelentőséggel bíró győzelmet arattunk, ami egyúttal komoly fegyvertényként is említhető. Bízunk benne, hogy ez a siker további lendületet és még nagyobb önbizalmat ad a csapatnak a továbbiakban!

Budapest Honvéd-MFA II. - Rákosmente FC 1:2
Gsz.: Lettner, Vattai