Jelenlegi hely

Labdarúgás: A hosszabbítás döntött... (sokadjára)

Múlt heti ceglédi sikerünk után igazán felfokozott hangulatban fogadtuk hazai pályán a tabella második helyén tanyázó Dunaújváros PASE együttesét. Az előző kiírásban 4:1-es sikert arattunk itthon, azonban most egy teljesen átalakult ‘Újvárossal kellett szembenéznünk, akik idén már a feljutással is kacérkodni kezdtek. Mondanánk, hogy vesztenivalónk nincs, ellenben az aktuális helyezésünk miatt mindenki ellen élet-halál harcot kell vívnunk — és ez most sem volt másként.

Rég látott remek futballal rukkoltak elő a mieink, gyors, kombinatív játékunk látszólag sok fejtörést okozott vendégeinknek. Abszolút mezőnyfölényben voltunk — erre is rég volt példa —, helyzeteink is akadtak szép számmal, próbálkozásainknak pedig rövidest meg lett az eredménye: az első félidő 30. percében Járvás Zoltán révén tudtunk eredményesek lenni, majd a fordulás után Fellegi Nándor is bevette Pokorny Péter hálóját.

Ám mielőtt még belenyugodhatunk volna a kétgólos fórba, két perccel a második találatunk után egy szerencsétlen falt révén büntetőhöz jutottak az ‘újvárosiak, melyet Papp Máté higgadtan értékesített. 2:1.

Innentől fordult a kocka. Ha játékban nem is, de lélektanilag a vendégek oldalára billent a mérleg nyelve, ami leginkább a kapu előtti hatékonyságban csúcsosodott ki. A 63. minutumban Novák Zsombor egyenlített, majd bő tíz perccel rá ismét a hálónkba talált, ezzel megfordítva a találkozót.

Szaladtunk az eredmény után, nem akartunk egy már szinte megnyert(nek vélt) meccset kiadni a kezünkből. A hajrá igazán izgalmasra sikeredett, és olybá tűnt, sikerülni fog egy pontot megkaparintanunk: pillanatokkal a rendes játékidő lejárta előtt Kulánda Máté egalizált. 3:3, őrült meccs!

De a drámát nem a harmadik találatunk szolgáltatta, hanem egy újabb “időn túli” kapitulálásunk hátul… másodpercek voltak hátra a párharcból, de megintcsak megingott a védelmünk, melyet Székely Benedek könyörtelenül kihasznált… így végezetül 4:3-as vendég-győzelemmel zárult a két csapat derbije.

Nehéz szavakat találni, ez már a harmadik olyan találkozó, ahol a 90. perc után hullajtjuk el a pontokat. A mentalitás és a mutatott játék dicsérendő, de nehéz megemészteni annak tudatában, hogy mennyivel több pontunk lehetne, ha nem lenne a meccseken hosszabbítás… Fájó.

Rákosmente FC - Dunaújváros PASE 3:4

Gsz.: Járvás, Fellegi, Kulánda