Jelenlegi hely

Labdarúgás: Szoros vereség az MTK ellen

Soron következő bajnoki mérkőzésünket vasárnap helyett ezúttal szombaton 11 órától játszottuk le, az MTK II. külön kérésére. Előzetesen jó előjelekkel készültünk a találkozóra, révén aktuális ellenfelünk pillanatnyilag gyenge formát mutat, továbbá a szerdai UEFA Youth League-re készülvén vélhetően nem e párharc élvezett a kék-fehéreknek prioritást. Azonban mint ismeretes, a héten vezetőedzőnk, Keller Zoltán beadta a felmondását, így kénytelenek voltunk megbízott játékos-edzőkkel nekivágnunk a hétvégi összecsapásnak — ami értelemszerűen kedvezett a csapat jelenlegi moráljának.

A mérkőzés első félidejében szinte szokványos módon a stabil védekezésre helyeztük a hangsúlyt, ugyanakkor nem is nagyon engedett ki minket a motiváltan játszó vendégcsapat a szorításból. Szűk pályánkon annál szűkebb védekezést eszközöltünk a kapu maximális elreteszelése érdekében, ám sajnos így is sikerült rést találni a pajzson: Osei Clinton érkezett egy beadást követően középütt, aki a kapu jobb oldalába helyezte a játékszert. 0:1.

A szünetig még akadt néhány helyzet vendégoldalon, ezekből viszont az MTK-s fiatalok nem bizonyultak újból eredményesnek. A második félidőben megpróbáltunk nagyobb offenzívát eszközölni annak reményében, hogy a hármas sípszó után ne pont nélkül hagyjuk el a játékteret, ennek pedig eleinte olybá tűnt, meg is lesz az eredménye: Lettner szemfüles, léc alá lőtt bombájával összejött az egalizálás az 59. minutumban. 1:1.

Az egyenlítés egy kisebb önbizalomfröccsként hatott a mieink számára, azonban mielőtt igazán nyeregben érezhettük volna magunkat, egy kósza beadásból ismét hátrányba kerültünk: Horváth Artúr ugrott le mindenkit, felhőfejese pedig Ritzl mellett a hálóban kötött ki. 1:2.

A hajrára kissé nyíltsisakossá kezdett válni a játék, támadásvezetéseink mellett egyre jobban kinyíltunk hátul, az ellenakciókból pedig több helyzetet is kialakítottak a vendégek, míg mi inkább pontrúgásokból tudtunk a hátralévő időben veszélyeztetni. Újabb gólt azonban már nem jegyezhettünk fel, így sajnos 2:1-es vereséggel zártuk a 12. játéknapot.

Sikeréhesen vártuk volna a mérkőzést, az edzőváltás viszont láthatóan betett a csapatnak — még ha a szoros eredményből ez nem is feltétlenül derül ki...
…bízzunk benne, hogy a hamarosan megérkező új edző újult lendületet tud hozni az együttesnek!

Ellenfelünknek gratulálunk, és sok sikert kívánunk a Sparta Praha elleni Youth League-meccsen!

Rákosmente FC — MTK II. 1:2

Gsz.: Lettner