Jelenlegi hely

Labdarúgás: Sorsdöntő meccsen győztünk!

Már a Vác ellenében is úgy gondoltuk, hatpontos, jövőt meghatározó mérkőzéshez érkeztünk, azonban ez a kijelentés a hétvégi Dabas-Gyón elleni mérkőzésre is hatványozottan igaz volt. A két együttes egymás mellett helyezkedik el a tabellán, az életbenmaradáshoz pedig feltétlenül szükségünk volt a három pontra - pláne ennyi elszalasztott lehetőség után...

Annak tudatában, hogy ezt a meccset kötelezően húzandónak tituláltuk, aggodalomra adhatott okot, hogy vajon az elmúlt mérkőzések negatív szériája után mennyire fognak megremegni a lábak, mennyire mernek majd vállalkozószellemben futballozni játékosaink. Szerencsére az idegesség nem látszódott meg a csapaton, türelmes labdajáratás, helyenként szép támadásvezetés és agilis futball jellemezte a mieinket. Igaz, ehhez kellett a gyóniak meglehetősen gyenge játéka is, akik nemigen tudtak valamirevaló akciót vezetni, mindössze néhány esetben tudtak rendezetlen védelem ellen kontrázni kevesebb, mintsem több sikerrel.

Jó játékunk végül már az első játékrészben két gólban csúcsosodott ki, előbb Lettner harcolt ki büntetőt a 19. percben - amit a sértett higgadtan értékesített is -, majd pedig Mascsák tizenhatoson belüli lapos lövése ért célba. 2:0, végre megnyugtató előnnyel mehettünk szünetre.

A második félidő is hasonló képet mutatott, ám ahogy egyre jobban fogyott az idő, úgy a vendégek egyre inkább hitehagyottá kezdtek válni. Tetézte a problémájukat az is, hogy a 67. percben egykori játékosunk, Karacs Roland könyöklés okán a kiállítás sorsára jutott.

De volt további gól és további kiállítás is: egy szöglet utáni lepattanó labdát szerzett meg Nyilas Bence, aki közvetlen közelről a hálóba talált. A gólöröm közben a két csapat dulakodásba kezdett, melynek eredményeképpen újból villant a piros, ezúttal - szintén egy volt KSK-s - Honti Attila hagyta el idő előtt a gyepszőnyeget. Pedig 2:0-s állásnál egy esetleges szépítő találat még okozhatott volna drámai végjátékot (jaj a váciak után csak azt ne!), ám a meccs további szakaszaiban történtek következtében nem volt kérdés, ki zsebeli be a hármas sípszót követően a három pontot.

Az utolsó szűk negyedóra már könnyed futballt hozott, további helyzetekkel és még nagyobb vállalkozókedvvel, ám sajnos újabb gólnak nem tapsolhattak már a kilátogató vendégek. Csapatunk meggyőző futballal, 3:0-s eredménnyel zárta a 10. játéknapot.

Bízunk benne, hogy ez a győzelem visszatéríti csapatunkat a helyes útra és végre elkezdünk felfelé lépkedni a tabellán. Gratulálunk a játékosoknak!

Rákosmente FC - Dabas-Gyón FC 3:0
Gsz.: Lettner, Mascsák, Nyilas