Jelenlegi hely

Labdarúgás: Nem jött össze a pontszerzés...

Soron következő bajnoki mérkőzésünket a megyei I. osztályból frissen feljutott, ám mégis jelenleg listavezető Makó FC ellen mérettük meg magunkat idegenben. Aktuális ellenfelünk meglehetősen bő kerettel rendelkezik, és igazán lendületes rajtot vettek idén, mégis úgy gondoltuk, van esély meglepni vendéglátóinkat.

A lehetőségekhez mérten kellő módon feltérképeztük ellenfelünket, tudtuk, milyen játékerőt képviselnek és egyúttal számítottunk arra, hogy feltételezhetően milyen taktikai megfontolással léphetnek ellenünk pályára. A várakozások beigazolódtak, ugyanakkor örökösen visszatérő problémáinkat nem akarjuk levetkőzni, mégpedig az egyéni hibákat. Mondhatjuk közhelyesen, “hibából születik a gól”, azonban az elmúlt mérkőzések hátsó szekcióban történő betlijei után ugyanazt mantrázhatjuk, lévén ismételten ilyen szituációból sikerült gólt kapnunk, ráadásul az első játékrészben nyomban kétszer. Előbb a 24. minutumban Nikitscher Tamás használta ki a megingásunkat, majd pedig a félidő hajrájához érve Széll Kristóf duplázta meg csapata előnyét.

A második játékrészben újból futhattunk az eredmény után, próbálkozásaink közül pedig egy még időben célba is ért: a 65. percben Mascsák szépített, jelezvén, hogy továbbra sem lefutott a párharc. Ám épphogy örülni kezdtünk, két perccel rá egy szabadrúgás utáni fejesből ismét betaláltak a hazaiak, így nem sokáig apadt le a makóiak kétgólos fórja.

A forgatókönyv ugyanaz maradt, próbáltunk minél nagyobb erőket mozgósítani az egalizálás reményében, azonban ahogy telt-múlt az idő, úgy a feladat egyre nehezebb vállalássá vált. Pedig még a végefelé felcsillant a remény: a 80. percben büntetőhöz jutottunk, melyet Lettner Lóránt értékesített. 3:2.

Az újabb szépítés után igazán küzdelmes, lüktető tempójú hajrának örvendhetek a kilátogató nézők, ellenben további gólnak már nem tapsolhattak egyik oldalon sem, így 3:2-es végeredménnyel a “hagymavárosiak” zsebelték be a három pontot.

Gondjaink egyre csak sokasodnak, a tabellán pedig egyre nehezebb helyzetbe kezdünk sodródni. A Vác elleni mérkőzés sorsfordító lehet!

Makó FC — Rákosmente FC 3:2

Gsz.: Mascsák, Lettner