Jelenlegi hely

Labdarúgás: Belealudtunk az elején...

Soron következő bajnoki mérkőzésünket a frissen feljutott Gerjen csapatával játszottuk idegenben. Bár az újoncokat hajlamos az ember alábecsülni, az Iváncsa, illetve az MTK II hazai legyőzésével kellőképpen példázták, hogy nem szabad félvállról venni őket sem. De a Dabas-Gyón elleni remit sem szabad figyelmen kívül hagyni.

Vidéki miliő fogadott minket, a pályát minden pontból körbeálló szurkolók pedig a megyei hangulatot szolgáltatták — persze értsék ezt a lehető legjobb értelemben. A hazaiak igencsak kellemetlen ellenfélnek bizonyultak, labdakihozatalunknál már az első passzt követően nyomást helyeztek ránk, és próbálták már a védőzónában elfojtani akcióinkat. Sajnos nem is sikerült egykönnyen felvennünk a harcot, a 9, majd pedig a 26. percben máris kapitulálni kényszerültünk a magunk könnyelműsége miatt. 2:0, innen kellett rohanni az eredmény után.

A félidőig nem történt semmi érdemleges, csupán a második játékrészre tudtuk valamirevaló módon aktivizálni az előrejátékunkat. Szakmailag értékelhető periódusaink ekkortájt akadtak, és a helyzeteink is jól kidolgozottak voltak, azonban úgy látszik, észbekapásunk későinek bizonyult, ugyanis egy ízben sem sikerült feltörnünk a gerjeni reteszt. A 26. minutumban kialakult állás egyúttal a végeredményt is jelentette.

Három pontért jöttünk, és három pontot is reméltünk ettől a párharctól, azonban az első félidei rossz teljesítmény megpecsételte a sorsunkat. Szombaton a Balassagyarmat ellen lehet javítani, de aligha vár ránk ott könnyebb feladat…

Gerjeni SK — Rákosmente FC 2:0