Jelenlegi hely

Labdarúgás: Megvan a hőn áhított első győzelem!

Vasárnap az NB3 Közép csoportjának 4. játéknapján az ESMTK csapatát fogadtuk hazai környezetben. A mérkőzés kifejezetten sok nézők/érdeklődőt vonzott, akiknek ezúton is köszönjük a részvételt és egyúttal a 90 percen át tartó buzdítást!

Csapatunknak az elmúlt időszak nyeretlen szériája okán égetően szüksége volt a pontokra, ennek köszönhetően ezúttal talán az eddigiekhez képest is felfokozottabb hevületben léptek pályára a mieink. A cél adott volt, ennek eléréseképpen pedig teljes mértékben célfutballt játszottunk — ami ezúttal végre valahára meg is hozta a gyümölcsét!

Látszólag nem ízlett az ellenfél számára a taktikánk, csakúgy, mint tavasszal, a stabil védekezésünknek köszönhetően nem nagyon tudtak fogást találni rajtunk az erzsébetiek. Nem mellesleg részünkről nem is kezdődhetett volna jobban találkozó, ugyanis már az ötödik percben sikerült bevennünk a vendégek kapuját egy ESMTK-szimpatizánsoknak ismerős személy, a frissen igazolt Járvás Zoltán által. A korai gól kétségkívül jót tett az eddigi szezon során valamelyest megtépázott önbizalmunknak, fóruk pedig egészen a szünetig kitartott…

…aztán az előny nemhogy kitartott, hanem duplájára nőtt, ugyanis két perccel, hogy kijöttünk az öltözőből, máris ott pihent a második gólunk si a hálóban. Ezúttal Mascsák Botond volt jókor jó helyen.

Megnyugodni azonban nem lehetett, és sajnos egy újabb ismerős arc miatt továbbra is nyílt maradt a párharc, lévén Lucz Viktor szűk hat perccel a második találatunk után szépíteni tudott. Pedig pár évvel ezelőtt még meg is tapsoltuk volna… 2:1.

A hátralévő több, mint egy órában óriási küzdelem folyt a játéktéren: míg mi az eredmény megtartására törekedtünk és a gyors kontrákra apelláltunk, addig az ESMTK igyekezett nagyobbnál nagyobb offenzívát felmutatni az egalizálás reményében. Noha akadták hazárd pillanatok mindkét oldalon, újabb találatot nem jegyezhettek fel a kilátogató nézők, így ha nagy nehezen is, de sikerült begyűjtenünk a három pontot!

Úgy kellett, mint egy falat kenyér! Gratulálunk játékosainknak, és bízunk benne, hogy ez a győzelem nagy lökést ad nekünk a továbbiakra!

Rákosmente FC — ESMTK 2:1

Gsz.: Járvás, Mascsák