Jelenlegi hely

Labdarúgás: Az eredmény túlzó, a vereség fájó

A Honvéd elleni derbi után sem várt ránk könnyű feladat, ugyanis a Ferencváros második csapatával kellett megküzdenünk a pontokért. Ismervén őket nem esett nehezünkre feltérképezni az ellenfelet, ellenben a pályán semlegesíteni őket már annál inkább nagy feladatnak bizonyult.

Nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogyan azt szerettük volna. Ismételten másfajta taktikai elképzeléssel léptünk pályára — meglepve ezzel a hazaiakat —, mégis már a hetedik percben kapitulálni kényszerültünk. A villámléptű John Zyen Thy’fearious bizonyult eredményesnek, de nem csak a kapott gól volt az egyetlen gondunk, hanem hogy kapusunk, Nyirati András a gól pillanatában ütközött a gólszerzővel, melynek következtében mentőt kellett hívni. Ezúton is jobbulást kívánunk fiatal hálóőrünknek.

A gól, és a történések szemmel láthatóan nagy kihatással voltak a csapat teljesítményére, nem is találtuk meg a játékunkat egykönnyen. Minderre jött a 39. minutumban egy újabb találat, ami elmélyítette a problémákat.

A szünetben viszont sikerült rendezni a sorainkat, és a második félidőben már agilisabb futballal sikerült előrukkolnunk. Noha kellett a jó futballhoz az is, hogy lélektanilag jókor, Vattai Balázs 70 méterről (!) óriási gólt akasztott az ellenfél hálójába! Parádés jelenet volt, de tőle ezt már — tavaly a Vác elleniből kiindulva — megszokhattuk. 2:1.

A gól után a helyzetek is egyre csak jöttek, kétszer is kerültünk sorsdöntő helyzetbe, azonban a nagyobbnál nagyobb ziccerek kimaradtak. Győzelemre játszottunk, és ahogy telt-múlt az idő, úgy egyre inkább mindent egy lapra feltéve támadtunk, de ahogyan az a futballban lenni szokott: a kihagyott helyzeteink nem maradtak megtorlatlanul. A 88. percben Gera Zalán tette fel az i-re a pontot egy kontratámadást követően, majd a 93-ban Ramadan állította be a 4:1-es végeredményt.

A végjátékért igencsak kár, mert a végkifejlet nem tükrözi hűen a meccs valós képét. Minden lehetőségünk megvolt a pontszerzésre, azonban mindösszesen egy félidőnyi jó játék nem elég ahhoz, hogy a végén mi örülhessünk. Jövő héten ESMTK, ahol már lassan ideje lesz pontokkal is gazdagodni…

Ferencvárosi TC II. — Rákosmente FC 4:1

Gsz.: Vattai