Jelenlegi hely

Labdarúgás: Pápán vendégeskedtünk

Hét közben lejátszottuk soron következő második edzőmeccsünket, ahol a Pápai Perutz FC otthonába látogattunk. A két csapat kölcsönösen jó viszonyt ápol egymással, ugyanis szinte minden félévben megmérkőznek a felek.

Kis késéssel érkezett meg csapatunk a meccsre, ami nem csupán a fél órás csúszásban, de sajnos a kezdő sípszó utáni pillanatokban is érezhető volt. Már a negyedik minutumban kapitulálni kényszerültünk, egy oldalról történő beadásból Kalász bizonyult eredményesnek. Noha próbáltunk lapos passzokkal, kombinatív játékkal előretörni, ellenfelünkhöz képest fásultabban mozogtunk — ami első sorban az elmúlt hetek sorozatterhelésének tudható be. A pápaiak offenzívái további egy alkalommal csúcsosodtak ki gólt érően, még a félidő lefújása előtt Szilágyi lőtte ki a jobb alsó sarkot. 2:0.

A második félidőben több próbázó is szerephez jutott, a keret mihamarabbi véglegesítése érdekében mindenki lehetőséghez jutott. A meccs ezen szakaszában némiképp kezdeményezőbbekké váltunk első félidei mivoltunkhoz képest, ám néhány helyzetet leszámítva sajnos nem tudtuk szorosabbá tenni a párharcot. Hozzá kell tennünk, két alkalommal néma maradt a bíró sípja két büntetőterületen belüli véleményes szituációt követően, ennek következtében pedig be kellett érnünk a 2:0-s hazai győzelemmel.

Látható és érzékelhető volt a fáradtság a játékosokon, ez azonban a felkészülés ezen periódusában abszolút érthető. Nincs túlzottan sok idő a bajnoki rajtig, ugyanakkor még sok feladat áll előttünk, hogy minél ütőképesebbé formáljuk együttesünket.

A mérkőzés újfent remekül szolgálta csapatunk felkészülését!

Pápai Perutz FC - Rákosmente FC 2:0