Jelenlegi hely

Labdarúgás: Tisztes helytállás, de ezúttal elmaradt a pontszerzés

Utolsó előtti fordulóhoz érkeztünk, ahol a Kecskemét után a másik legfőbb bajnoksaspiráns ellen, az Iváncsa KSE-vel játszottunk hazai környezetben. Ősszel úgy véltük, talán ellenük volt a legnehezebb játszani, és a tavaszi hátrahagyott mérkőzéseink alapján ezt most is kijelenthetjük.

Mivel már elértük elsődleges célunkat, tulajdonképpen teher nélkül futballozhattunk ezen a mérkőzésen, ugyanakkor szerettünk volna szép teljesítménnyel, és újabb bravúrral zárni az idei évet szurkolóink előtt. Alaposan fel volt adva a lecke: ellenfelünk nagyfokú dominanciát tudott kialakítani, átmeneteik rendkívül gyorsak voltak, labdabiztos játékosaik pedig többször is tudtak váratlant húzni. Az első félidőben még a kapufát is sikerült eltalálniuk, ezen felül viszont összességében stabilan állt a védelmünk a lábán. Volt egy-két kontrázási lehetőségünk ugyan, de ebben a félidőben inkább a vendégek akarata érvényesült. Gólt végül nem jegyezhettünk fel egyik oldalon sem, így 0:0-s patthelyzettel következhetett a szünet.

A második félidőben úgyszintén a hátsó stabilitás volt az elsődleges, azonban előrejátékunk már sokkal hatékonyabbnak bizonyult, mint az azt megelőző 45 percben. Alkalmazkodtunk az ellenfél futballjához, és rövidpasszos támadásvezetésekkel már mi is egyre többször tudtunk veszélyeztetni. Gólt azonban sajnos nem mi, hanem a vendégek szereztek: a 61. minutumban egy jobboldalról történő beadást követően a menteni igyekvő védőink már csak a saját kapujukba tudták tuszkolni a játékszert. A gól végül hivatalosan Balogh nevéhez íródott. 0:1.

A bekapott gól után sem támadtunk ki, de labdaszerzésekkor már igyekeztünk nagyobb offenzívával előretörni az egalizálás reményében. Voltak is olyan periódusok, mikor benne volt a játékunkban a gól, a vendégvédelem viszont jól állta a sarat akkor is, ha éppen létszámhátrányos szituációban kellett védekezniük. A 86. minutumban pedig sajnos le lett zárva a mérkőzés: jól beívelt sarokrúgás után még kicsúsztatásra került a labda, a kipattanót azonban Suszter lezser mozdulattal a hálóba tekerte. 0:2, mellyel kialakult a végeredmény is.

Noha a csapat nagy szériája megszakadt, a listavezető ellenében talán senki sem tesz szemrehányást. Tisztesen helytálltak játékosaink, és bár jobbára védekezésre voltunk kényszerítve — részben taktikai megfontoltságból, részben az ellenfél dominanciája miatt —, úgy gondoljuk, nagyjából egyenrangú partnerei tudtunk lenni ellenfelünknek.

Jövő héten a Budapest Honvéd otthonában játszuk le szezonbeli utolsó bajnoki mérkőzésünket.

Rákosmente FC - Iváncsa KSE 0:2