Jelenlegi hely

Labdarúgás: Pedig nyerhető volt...

Hétvégén az NBIII Közép csoportjának 24. fordulójában a Dabas-Gyón FC csapatát fogadtuk hazai környezetben. A mérkőzést hatalmas várakozások előzték meg, úgy éreztük, fogható ellenféllel szemben dönthetünk a pontok sorsáról.

Alaposan feltérképeztük az ellenfelünket, és a mérkőzésen azt a játékot is játszották, amire előzetesen felkészültünk. Ettől függetlenül a meccs első félidejében jobbára védekezésre voltunk berendezkedve, a hátsó stabilitára helyeztük a hangsúlyt. Az első percekben akadt néhány kecsegtető helyzetünk, azt követően viszont előrefelejátékunk meddőnek bizonyult - noha a gyóniak sem találtak különösebben fogást rajtunk. Ennek megfelelően, az első 45 percben jobbára a mezőnyben gyűrték egymást a felek, így gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a felek.

A második játékrészben már aktívabb arcát mutatta mindkét csapat, ennek viszont elsőként mi ittuk meg a levét. Egy középső zónában történő labdavesztésből indíthatta ellenakcióját a vendégegyüttes, melynek végén csak szabálytalanul tudták védőink megállítani a büntetőterületen belülre érkező gyóni játékost. A büntetőt Ablonczy Gerjén értékesítette.

Úgy tűnt, mintha jót tett volna a bekapott gól a mieinknek, ugyanis az addigi defenzív felfogást aktív támadófutball váltotta fel. Hátrányt követően azonnal jöttek a cserék, akik kifejezetten sokat lendítettek a csapat játékán. Épp egy csereként beállt játékosunk Agóts Tamás kapott remek indítást a 65. percben, gyoraságát kihasználva pedig őt is csak szabálytalanul tudták megállítani a védők a tizenhatoson belül, így büntetőre büntetővel válaszolhattunk a túloldalon. A megítélt tizenegyest Hamar Ádám váltotta gólra.

Izgalmasnak ígérkezett a végjáték, mindkét gárda látszólag a három pontért küzdött. Benne lehetett volna a csapatban az újabb gól, Gaszner Roland 69. minutumban született találata viszont ismételten átírta a meccs addigi forgatókönyvét.

Az utolsó húsz percben rohantunk az eredmény után, és sikerült is számtalanszor helyzetbe kerülni, Ferenczy Donát, Hamar Ádám, és Nagy József is tudott közvetlen közelről kísérletezni, újabb gólt viszont már nem sikerült begyötörnünk a vendégek hálójába. Végül 2:1 arányban, az őszi csatához hasonlóan a gyóniak vonulhattak le örömtelibben a pályról.

Igazán bosszantó, ugyanis ha egész mérkőzésen támadóbb szellemben játszunk, akkor akár másképp is alakulhatott volna a párharc, azonaban a látottak alapján nem nevezhető érdemtelennek a vendégek sikere. Győzelem esetén az eredmények kedvező alakulása miatt vonal felett fordulhattunk volna, így viszont mindenképp oda kell figyelnünk a következő két hétben, hogy pontokkal gazdagodva hagyhassuk el a játékteret.

Rákosmente FC - Dabas-Gyón FC 1:2
Gsz.: Hamar