Jelenlegi hely

Labdarúgás: Dunaújvárosban maradtak a pontok

Hétvégén impozáns környezetben, a Dunaújváros csapata ellen mérkőztünk meg az NB3 Közép csoportjának 15. fordulójában. A felek a találkozót megelőzően egy pontnyi különbséggel álltak a tabellán, a győztes csapat pedig a három pont bezsebelésével némileg elléphetett a veszélyzónától.

Pazarul kezdtük az első félidőt, két perc sem telt el a rendes játékidőből, és már 2:0-ra vezethettünk volna, ha egyik esetben éppenséggel szerencsésebbek, másikban pedig pontosabbak letttünk volna. Előbb Bányai kísérletezése a kapufára hullott, majd szintén az ő lövését hárította közvetlen közelről az újvárosi portás. Az ekkor tapasztaltak alapján joggal érezhettük úgy, hogy benne van a csapat játékában a gól, ezzel szemben ami részünkről kimaradt, az a másik oldalon nem maradt büntetlenül. A 15. minutumban egy kezezés gyanánt megítélt büntetőt értékesítettek a hazaiak, majd a 38-ban egy pontrúgást követően tudott őrző híján gólt szerezni a pirosmezesek kilencese.

Bár a második találatnál a fegyelmezetlenség is közrejátszott, nem mehetünk el szó nélkül amellett, hogy a kezezés ténye a szabálykönyvhöz igazodva igencsak kérdéses módon lett befújva (mondani szokás: nem a kéz kereste a labdát), továbbá a szabadrúgást megelőző fault is erősen véleményes volt. Mindemellett a mérkőzés teljes egészét tekintve is rengeteg kompenzatív, és rossz döntése volt a játékvezetőnek, így nem igazán tudta megfelelően kézben tartani a meccset. A végére maradt egy - véleményünk szerint - jogtalan kiállítás is - de erről később...

Bosszantó két gólt kaptunk, hiszen ezen felül az újvárosiaknak nemigen voltak kidolgozott helyzeteik, lövésig csupán elvétve jutottak el. A második félidő is az elsőhöz hasonló képet mutatott, ám itt már sikerült rövid időn belül az egyik akciónkból a hálóba gyötörnünk a játékszert: Vattai Balázs eresztett meg nagy erejű löketet 25-30 méterről, mely a felsőlécet találta el, az onnan lepattanó labdát pedig Darabont fejelte a hosszú oldalba. 2:1.

A szépítő találat hitet adott a mieinknek, és továbbra is próbáltunk nagy erőket mozgósítani az egalizálás érdekében. Támadójátékunk azonban az idő előrehaladtával egyre inkább meddőnek bizonyult, majd a 72. percben történtek okán újból megtörni látszott a csapat. Ekkor egy eladott labdát követően kontráztak meg minket a hazaiak, majd a saját térfeléről induló Kesztyűs Máté érkezett megfelelő ütemben a kapunk elé, meglőve ezzel a harmadikat. 3:1.

A hátralévő időben alábbhagyott a tempó, akcióból nemigen találtunk fogást ellenfelünkön, míg vendéglátóink az előny ellenére sem rendezkedtek be teljesen védekezésre. Ennek ellenére továbbra sem akadtak veszélyes kísérletezéseik a pirosmezeseknek, nálunk pedig az utolsó passzokba csúszott rendre hiba. Ellenben ha támadásvezetésből nem is, rögzített helyzetből megint sikerült bevennünk a kaput: az utolsó percekhez érvén szabadrúgásból Vattai Balázs lőtt gyönyörű gólt, mellyel ismét felcsillant a remény, hogy remire mentsük a találkozót, ám sajnos későinek látszott az eszmélés a csapat részéről. Pedig még így is jöhetett volna a slusszpoén: egy szélén történő labdaszerzés után Olasz centerezett Ott Márkhoz, a labdát megjátszani igyekvő csatárunkat pedig a tizenhatoson belül buktatta a dunaújvárosi jobb bekk, tizenegyes helyett viszont kifele szabdarúgást ítélt a bíró, és még ki is állította sértett játékosunkat második sárgával... Érthetetlen jelenettel zárult a mérkőzés - de persze a párharcot összességében nem itt buktuk el.

Jobban sáfárkodtak a helyzeteikkel a hazaiak, és nyomban kihasználták a kilengéseinket. Bosszantó, mert a játék képe alapján akár az első percekben lerendezhettük volna a meccset, de a teljes 90 perc során is adva volt a lehetőség a pontszerzésre. Fegyelmezettebb, koncentráltabb futball kell felmutatnunk, illetőleg a Dabas FC ellen tanúsított harciasságunkra is szükségünk lesz a továbbiakban, ha pontokat szeretnénk elcsípni ellenfeleinktől.

Dunaújváros PASE - Rákosmente FC 3:2
Gsz.: Darabont, Vattai