Jelenlegi hely

Labdarúgás: Újabb remi, jó játékkal párosulva!

Hétvégén, ezúttal szombaton, és immáron 16:30-as kezdéssel, a HR-Rent Kozármisleny gárdáját láttuk vendégül a Sport téren. 8. fordulóbeli ellenfelünk jól igazolt a nyáron, a játékosállomány a korábbiakhoz képest jelentősen megerősödött, és a játékerejüket látván méltán várhatjuk őket a tabella első felébe.

Az első félidő kissé tapogatózva kezdődött részünkről, a meccs első szakaszában talán a vendégek próbáltak kezdeményezőbbek lenni. Mi főként mélységi indításokkal és gyors kontrákkal szándékoztunk a ’mislenyiek kapujának előterébe kerülni, de a hátulról történő építkezéseink is meglehetősen jól működtek. Az alaphangot mégsem mi, hanem az ellenfelünk adta meg: a 29. percben Turi Tamás fejjel vette be a kapunkat. 0:1.

Nem esett össze a bekapott góltól a csapat, továbbra is igyekeztünk a mérkőzés előtti taktikai utasításoknak megfelelően tenni a dolgunkat a pályán. Érződött, hogy a védelmüknek voltak ingatag pontjai, mi pedig az idő előrehaladtával egyre többet vállalkoztunk. Nem is maradt el az egalizálás – egy kipattanó labdát Molnár András talpalt Olasz Gergő elé, a szokatlanul kivitelezett kulcspassz pedig mindenkit meglepett, csak épp a ziccerbe kerülő játékosunkat nem. Olasz közvetlen közelről gurított a kapus mellett a hálóba. 1:1.

A félidőig még voltak lehetőségeik a baranyaiaknak, talán némiképp jókor is jött a negyedórányi pauza. A második játékrészt remekül kezdtük, támadószellemben léptünk újból gyepre, és voltaképpen az egész hátralévő időben dinamikusan és kombinatívan játszottunk. A kapujukat viszont mégsem sikerült akcióból bevennünk, helyette rögzített szituációból tudtunk újra eredményesek lenni: Nagy József bólintása ért sikeresen célba! 2:1.

Na de a Kozármisleny sem akarta könnyen adni a bőrét, hamar gyorsabb tempóra kapcsoltak, és a vezető találatunkra rá pár perccel jött is a viszontválasz. Megint Turi Tamás juttatta a gólvonalon túlra a játékszert, ezúttal egy tizenhatosról megeresztett löket kipattanójára rástartolva tudta bevenni a kapunkat. 2:2.

A meccs hátralevő része igencsak izgalmasra sikeredett, ugyanis mindkét fél továbbra is a győzelem reményében csatározott. Mindkét oldalon felírhattunk komolyabb helyzeteket, látszólag egyik fél sem akart igazán belenyugodni a remibe. Azonban végül kiderült, mégis muszáj volt mindkét együttesnek beérnie a pontosztozkodással.

Értékes pontot szereztünk egy nagyon jó színvonalat képviselő ellenféllel szemben, így jelen esetben ennek az egy pontnak kifejezetten örülni tudunk. Mindenképp permanensé kellene tenni ezt a fajta habitust, amit szombaton, illetőleg a Taksony elleni második félidőben tanúsított a csapat, ugyanis ez az a fajta játékstílus/vállalkozókedv/stresszelésmentes futball, ami sikeressé tehet minket.

Rákosmente FC – HR-Rent Kozármisleny 2:2
Gsz.: Olasz, Nagy J.