Jelenlegi hely

Labdarúgás: Keserű szájíz...

Hétvégén Dabas kék oldalára, a Dabas-Gyón együtteséhez látogattunk. Ellenfelünk az eddigi eredmények tudatában jobban lépéskényszerben volt, mint mi, ellenben mi is ezt a mérkőzést a kötelezően húzandó találkozók közé soroltuk.

Bíztunk benne, hogy megismétlődhet az ESMTK elleni jó játék, csak most eredményességgel párosulva. A héten több játékelemet is átvettünk, hogyan tudnánk elől hatékonyabbak lenni, ehhez képest mégsem elől akadtak a legfőbb gondjaink, hanem hátul, a védekezés megszervezésében volt kalamajka. Az első tíz percben kerestük önmagunkat, de azt követően is elég kapkodóan, többé-kevésbe bizonytalanul játszottunk. A kezdeti zűrzavarnak korán meg lett a böjtje: egy ártalmatlannak tűnő beíveléskor nem sikerült tisztáznunk, a hosszúra átcsorgó labdát pedig Nádházi Ákos lőtte közelről, elemi erővel a hálóba. 1:0.

Jól felépített szakmai elképzelés szerint vezették a támadásaikat a hazaiak, ám mégsem éreztük úgy, hogy ne lehetne megfordítani a találkozót. Amikor néhány húzásból ellentámadásokat tudtunk vezetni, rögvest gólszerzési lehetőségeink adódtak. Épp talán az első valamirevaló helyzetünket sikerült mattolással zárnunk: Torda Bence indult meg a jobboldalon, aki a tizenhatoshoz érve jobbal lőtt a hosszú alsóba. 1:1.

A félidő remivel zárult. Volt hova feljavulni, a szünetben mindenképp rendezni kellett a sorainkat. Jól is indult részünkről a második felvonás, magunkhoz képest élesebbek voltunk és kezdeményezőbbeknek bizonyultunk. Az 58. percben azonban mégis tíz emberre fogyatkoztunk, Nyul Krisztián kapta meg a második sárga lapját és mehetett idő előtt az öltözőbe. Azt követően pedig bár kívülről nem tűnt úgy, hogy a megfogyatkozott létszám miatt megtorpantunk volna, mégis a 64. minutumban újfent a hazaiak örülhettek: korábbi játékosunk, Lucz Viktor forgolódott a tizenhatoson belül, míg aztán addig brusztolt a labda körül, amíg azzal be nem tudott fordulni, majd öt méterről, a védők gyűrűjében sikerült megtalálnia a rést a pajzson. 2:1.

A kapott gól után továbbra is próbáltunk vállalkozó szellemben játszani, ennek megfelelően a hajrá még tartogatott magában izgalmakat, azonban már hiába küldtünk fel több játékost a csatársorba, nem tudtuk még egyszer ikszre menteni a találkozót. Fájó ugyan, de pont nélkül kellett levonulnunk a pályáról.

A végkifejlet különösképp azért bosszantó, mert nyerhető mérkőzésen vagyunk túl, továbbá nem tudtuk azt a performanszt nyújtani, amire egyébként a csapat technikailag és taktikailag is képes. Közhelyek nélkül nagyobb koncentrációra, fegyelemre és akaratra lesz szükség a továbbiakban. A szezon során még sok ilyen típusú meccsünk lesz, ezeken pedig muszáj lesz más habitussal gyepre lépnünk.

Dabas-Gyón FC - Rákosmente FC 2:1

Gsz.: Torda