Jelenlegi hely

Pontot csentünk idegenben a tavasz első meccsén!

Alapos, gondosan megtervezett felkészülési időszak előzte meg a hétvégi bajnoki mérkőzésünket a 17. kerület háza tájékán, ugyanis szakmai stábunk igyekezett mindent megtenni annak érdekében, hogy a bajnoki rajtra mind fizikálisan, mind erőnlétileg, no meg persze taktikailag is a lehető legjobb formában lehessen a csapat. Aktuális ellenfelünk számított papíron a párharc esélyesének, mégis a mislenyiek méltán mumusként tekinthettek együttesünkre, lévén az elmúlt három összecsapásunkon sem tudtak győzelemmel végezni ellenünk. Két döntetlen mellett egy RKSK-győzelmet könyvehettünk el az elmúlt másfél évben.

Nos, a kezdés közel sem úgy alakult a mi részünkről, mint ahogyan azt elterveztük, az első negyed órában csaknem teljes egészében "lejtett a pálya" a hazaiak oldalára. Nem is kellett sokat várni az első gólra, a negyedik minutumban a baranyaiak téli szerzeménye, Pergel Bence próbálkozása ért célba. 1:0, ám örömködni csak a 18. percig volt okuk vetélytársainknak, mivel a kezdeti rövidzárlatot követően átestek játékosaink a holtponton, és mondhatni az első komolyabb helyzetünket Kokenszky Norbert gólra is váltotta. "Koke" ott folytatta, ahol azt 2017 nyarán abbahagyta.

Érdekesség, hogy a meccsen négy "Horváth" lépett pályára, három a mi oldalunkon, egy pedig egy "h" híján "Horvát" néven a vendéglátók részéről. A találkozó végére ketten maradtak a játéktéren, az első pályáról levonulónak a performanszára mindössze a 37. percig lehettünk figyelmesek, mivelhogy Horváth Patrik egy durvának látszó belépőnél a bokáját fájlalta, melynek következtében nem tudta folytatni a játékot. A meccset egyébiránt több kemény ütközések, csúnyának tűnő faltok és sárgán virító lapok tarkították; nem minden esetben a futballé volt a főszerep. Az első húsz perc góljait követően a félidőt inkább a mezőnybeli harcok jellemezték, így háromnegyed órányi játék után remivel vonulhattak pihenőre a felek.

A szusszanatnyi pauzáról visszatérve közel egyenlő erők küzdelmét láthattuk a pályán. Jobbára a mislenyiek tartották a labdát, gyors kontráink révén azonban mi sem maradtunk helyzetek nélkül. Ellentámadásainkba viszont rendre döntő szituációkban hiba csúszott, míg a pályaválasztók sem jártak kísérletezéseikkor több sikerrel, illetve nem is tudtak igazán mit kezdeni a védelmünk reteszével. A hajrában csatárok behozatalával igyekeztünk a győzelem jegyében az utolsó esélyünket is megragadni, ám végül izgalmas mérkőzésen be kellett érnünk a döntetlennel és a velejáró egy ponttal.

Összegezve a látottakat úgy gondoljuk, hogy bár pontosabb támadásvezetések esetén akár nyertesen is hazatérhettünk volna, az egy pontot is meg kell becsülni, különösképpen egy ilyen erős gárda ellen, mint a Kozármisleny. Ők pedig immáron negyedjére sem tudtak minket ksétvállra fektetni.

Kozármisleny FC - Rákosmente FC 1:1

Gsz.: Kokenszky