Jelenlegi hely

Újabb sikeres hétvégén vagyunk túl!

Egy héttel ezelőtt boldogan hagyhattuk el a játékteret, most vasárnap hazai pályán sokáig úgy tűnt, hogy egy “ikszes szagú” meccsen be kell érnünk az egy ponttal. Ám végül kiderült, az igazá nagy izgalmakat a hajrá tartogatta számunkra!

A 10. fordulóhoz érve tegnap a Szekszárdi UFC együttesét láttuk vendégül 14:30-as kezdéssel a Pesti úton. Ellenfelünk masszív középcsapatnak számít a harmadosztályban, akikről már tavalyról is tudhattuk: szervezett védekezésükkel és agresszív játékukkal szinte bármelyik csapatnak borsot tudnak törni az orra alá. Eddigi párharcaikat elemezvén ezúttal is egy hasonló habitusú gárdára készültünk fel, és ugyan védekezésüket tekintve továbbra is jó mutatókkal rendelkeznek, a támadójátékuk eredményességben jelen állás szerint elmarad a tavalyi hatékonyságukhoz képest. Ha csak a statisztikákra hagyatkozunk, úgy gondoltuk, a pontszerzés mindenképp reális célkitűzésnek volt mondható.

P1340329(Balaskó Csabának van lent a súlypontja - a nagyobb képminőségért kattints a képre!)

Az első félidőben nem igazán forogtak veszélyben a kapuk, a csapatoknak nemcsak egymással, de a pálya talajával is meg kellett küzdeniük. Kifejezetten nagy gólhelyzetet nemigen könyvelhettünk el 45 perc során, talán Balaskó Csaba bravúrral védett fejesét, illetőleg egy sarokrúgás után történő kavarodást jegyezhettünk fel komoly lehetőségként ezidő alatt.

A fordulást követően is inkább a mezőnyben volt nagy a küzdelem, nagyjából a 70. percig komolyabb megpróbáltatások híján maradtak a cerberusok. Aztán a végjátékhoz közeledve már helyzetek számát tekintve is élénkülni kezdett a találkozó: előbb Petrezselyem Tamás került két ízben is lövőhelyzetbe, majd a Szekszárd rontott döntő szituációban ziccert.

P1340294(Villányi Gergely itt épp mentett, ám a kapu előtt is hasonló mozdulat után tapsolhattunk neki - a nagyobb képminőségért kattints a képre!)

A góltalan percek azonban a 83. minutumban a végéhez értek: szögletből, az eltiltásából visszatérő Villányi Gergely tartott “bemutatót” abból, miért is bizonyult védő létére olyan gólérzékenynek egyesületünkhöz igazolását megelőzően a Monorban! 1:0.
P1340355(Az első gól utáni öröm - a nagyobb képminőségért kattints a képre!)

A hátralévő időben nem rendeződtünk teljesen vissza védekezésre, de persze első sorban már csak az eredmény megtartására törekedtünk. A vendégek a kapott gól után kinyíltak, bízva az egyenlítésben, ám az újabb találat nem tőlük, hanem újfent a mi részünkről született. Kontratámadásnál kapta mélységből a labdát a csereként beállt Pendl Alex, aki remek ütemben indította Horváth Bencét, ő pedig annál is remekebb ütemben tolta el a labdát a portás mellett és lőtt az üres kapuba. A gólt rögvest a hármas sípszó követte, így 2:0-s eredménnyel múltuk felül a szekszárdiakat!
P1340303(Horváth Bence állította be a végeredményt - a nagyobb képminőségért kattints a képre!)

Újabb nagyon fontos győzelmet arattunk ezen a hétvégén, mellyel lassan, de biztosan kezdünk lépedni a tabellán előre! Jövő héten azonban egy várakozásokon bőven felül teljesítő csapathoz látogatunk, ugyanis a jelenlegi listavezetővel, a Szentlőrinccel mérhetjük össze ereinket. Parázs ütközetnek ígérkezik!

Rákosmente FC - Szekszárdi UFC 2:0
Gsz.: Villányi, Horváth B.