Jelenlegi hely

Labdarúgás: Előremutató játék, egyelőre pont nélkül

Szombaton délelőtt 10 órától a Budafoki MTE II. csapatát fogadtuk hazai környezetben. Nem várt könnyű feladat a mieinkre, lévén az idei kiírás egyik legjobb formájában lévő gárdájával szemben szükségeltetett a legjavunkat nyújtanunk. Az ellenfélnél rutinos, NB1-et is megjárt játékosok is felsorakoztak: említhetjük itt Fekete Mátét vagy Horgosi Donátot is, a korábbi válogatott, az AC Milandban és az Interben is megforduló Filkor Attiláról nem is beszélve…

Felnőttcsapat lévén minden esetben az eredményesség az elsődleges szempont, azonban edzőváltáson átesett csapatunknál jelenleg jelentős futballszakmai változások mennek végbe, a megváltozott edzésmódszer miatt pedig előfordulhattak ólmos lábak, így a héten elvégzett munka ismeretében nem volt reális elvárás a három pont bezsebelése. Ugyanakkor ennek ellenére is bíztunk egy minél jobb eredmény elérésében, és mint a mérkőzésen utólag kiderült, kis szerencsével össze is jöhetett volna a bravúr…

Mindkét félidőben jóformán defenzív játékra voltunk késztetve, noha az alap elképzelésünk is a stabil védekezésen alapult. A vendégek türelmesen járatták a labdát, mezőnyben többet is birtokolták azt, ugyanakkor igazán kirívó helyzetig nem sikerült eljutniuk. Amikor mégis, akkor viszont azonnal kapitulálni kényszerültünk: Előbb az évről-évre házi gólkirályi címig jutó Földi Dániel vette be a kapunkat, majd Forrai Zoltán kísérletezése is utat talált a hálónkba. 0:2, mindkét találatot egyéni hiba előzte meg.

Ám mielőtt dotáltuk volna a félidőre a budafokiak kétgólos előnyét, még a szünet előtt sikerült szépítenünk: egy gyorsan végigvitt kontratámadás végén csak szabálytalanul tudták buktatni játékosunkat a tizenhatoson belül, így a bíró a mészfoltra mutatott. A megítélt büntetőt Szokoli Milán Zoltán váltotta gólra. 1:2.

A második játékrészben sem változott számottevően a játék képe, védekeztünk, kontrákra rendezkedtünk be, míg a Budafok próbálta megtalálni a rést a pajzson. Egy ízben sajnos ez megintcsak összejött nekik, a 65. minutumban Fekete Máté lőtte meg csapatának harmadik találatát.

Az idő előrehaladtával egyre jobban meglátszódott a csapaton a fáradtság, ám a küzdeni akarás továbbra sem hagyott alább a részünkről. Nem véletlen, hogy az igyekezetünk újabb gólban csúcsosodott ki: noha az újabb szépítés későn jött az ikszbe vetett reményeink fellángoltatásában, a csereként beállt Bárányos Roland István bődületes találatával tett annak érdekében, hogy maradjon még néhány pillanatnyi izgalom a véghajrára. Nagy kár, hogy ez a gól a 93. percben esett, így újabb csatározásra már nem volt lehetőség, 3:2-es vendéggyőzelemmel zárult a két együttes ütközete.

Összességében elmondható, hogy voltak előremutató dolgok a csapat játékában, és az eddigi nehézségekhez képest bőven mutatkozott előrelépés a játék bizonyos aspektusait tekintve. A nagyfokú heti terhelés ellenére a maximumot hozták ki magukból a srácok, így — még ha akadtak egyéni hibák is — nincs okunk elmarasztalni senkit. Haladunk tovább!

Edzői értékelés — Bajor Tibor: “Gratulálunk ellenfelünknek, ennyiel sajnos előrébb tartanak nálunk mind taktikailag, mind fizikálisan és csapatjátékban is. Igyekeztünk a különbséget eltüntetni és sok energiát raktunk a meccsbe, de sajnos kevés volt. Három nagy egyéni kihagyásunkat hátul három góllal büntették. Örülök viszont a lőtt góloknak. Még mindig sok a mérkőzéshiányos játékos, ebből jön az önbizalomhiány és a sok-sok egyéni hiba is. Dolgozunk ezen a továbbiakban!”

Rákosmente FC — Budafoki MTE II. 2:3
Gsz.: Szokoli, Bárányos