Jelenlegi hely

Kézilabda: Növekvő étvágy

Szombat délután Hévízre, idén ősszel az utolsó idegenbeli túrájára indult női csapatunk. Vendéglátóink – hozzánk hasonlóan – tisztes távolságra vannak a veszélyzónától és inkább előre felé tekintgetnének, ami még akkor is igaz, ha az előző fordulóban, Dunaújvárosban, komoly vereségbe szaladtak bele. A mieink lendületben vannak, hiszen az elmúlt 6 fordulóban nem találtak legyőzőre, viszont a mutatott játék még messze van a tökéletestől.

A mérkőzést a szokásos, mélységben zárt védekezéssel kezdtük, ami azonban az egész első félidőben döcögött. Igyekeztünk ki szorítani lövéseiket a távoli zónákra, de a védőfal és a kapusunk között nem volt teljes az összhang, így a magabiztos védekezés és az abból indított gyors ellentámadásos játékunk és az ebből elért könnyű gólok ezúttal elmaradtak. Elöl is akadtak gondok: átlövéseinket a sánc jól hatástalanította, hétméteresből pedig a szünetig megint kihagytunk hármat, így az is hízelgő volt ránk nézve, hogy döntetlen állással fordulhattunk.

A második játékrészben valamelyest feljavult a védekezésünk: szoros emberfogásra váltottunk, így a megfogott játékos, Burghardt Viktória a félidő nagy részét beállóban volt kénytelen lejátszani, ahol már könnyebben tudtuk hatástalanítani.
Támadásban kisebb hangsúlyt fektettünk az átlövésekre, mert könnyen meg tudtuk játszani a vonaljátékosainkat, akik magabiztosan értékesítették helyzeteiket.
Az eredmény az utolsó pillanatig szoros volt, viszont játékosainknak kellő magabiztosságot adtak az elmúlt hetek eredményei, és érezhető volt, hogy innen is pontokkal fogunk távozni.

A győzelemmel tapadunk az élbolyra, így kifejezetten fontos lesz a jövő heti, Szekszárd elleni mérkőzésünk. Ezen felszabadultan tudunk pályára lépni, viszont szeretnénk meglepetést okozni, a tavaly még a másodosztályban játszó, és oda, visszavágyó ellenfelünknek. A mérkőzésre 12.04-én szombaton, 11.00-ás kezdéssel kerül sor. Minden szurkolót szeretettel várunk – az aktuális szabályok betartása mellett – az Újlak utcai sportcsarnokba!

Hévízi SK – Rákosmenti KSK 24:28 (12:12)

Hévízi Városi Sportcsarnok, 50 néző

Vezette: Marosi Zoltán, Pap Ervin Márk

Hévíz: Molnár – Pem 2, BURGHARDT V. 11, BURGHARDT L. 4(1), Holczbauer 3 (2), Balogh B. 2, Fekete L. 1. Cs.: Gergály, Morácz, Dóka, Holczer, Horváth L. 1.

Edző: Kissné Gliba Adrienn

RKSK: Zay – Csajbók 6, Majoros 3, GYARMATI 6, Laki B. 1, BAKONYI 8 (3), Termány.
Cs.: Motyovszki (kapus), Prosser, Diósi 1(1), Hullán, Le Thanh H., Francsics, Filákovity 1, Vigh 2.

Edző: Ihász Ajtony Adrián

Kiállítások: 6 ill. 8 perc           Hétméteresek: 4/3 ill. 8/4

Eredmény alakulása: 8.p.: 4:5, 21.p.: 9:7, 28.p.: 11:12, 38.p.: 14:18, 56.p.: 23:24

Mérkőzés utáni nyilatkozatok:

Ihász Ajtony Adrián: Az első félidőben a védekezés és a támadás sem volt megfelelő, viszont arra elegendő volt, hogy tartani tudjuk az eredmény. Fordulás után védekezést váltottunk, aminek köszönhetően hibákra kényszerítettük ellenfelünket, így a támadásunk is felgyorsult, amivel komfortos előnyt alakítottunk ki. A második játékrészben, hiába voltak időszakok, amikor ellenfelünk közel volt hozzánk, nem nagyon kellett aggódnunk, csak a győzelem mértéke volt kérdéses. Hosszú utakat tettünk meg idén, viszont ezek több szemszögből is eredményesek voltak. A hétvégi, Szekszárd elleni találkozónkon nincs teher rajtunk, ezért örömjátékot várok a csapatomtól.

Vigh Rebeka Renáta: Kicsit álmosan kezdtük a mérkőzést, az első félidőben volt, hogy az ellenfél kétszer is vezetett, de sikerült összeszednünk magunkat így egalizálni tudtuk az eredményt. A második játékrészre a védekezésünk összeállt, a támadásban is csapatként játszva, fontos gólokat tudtunk lőni. Úgy gondolom, megérdemelten hoztuk haza a két pontot Hévízről. Izgatottan várjuk a jövő heti mérkőzést, ahol az újabb pontszerzés a cél.

Le Thanh Hien: A Hévíz elleni találkozó összességében úgy sikerült, ahogy az edzőnk megjósolta. Végig mi domináltunk a meccsen, idővel hátul a védekezés összeállt, és elől támadásban is hoztuk a formát. Aki pályára lépett, mindenki hozzá tudott tenni a mérkőzéshez –ez az igazi csapatmunka. A 2 pontot elhoztuk, jövő héten pedig a Szekszárd ellen, hazai pályán küzdünk majd a győzelemért abban bízva, hogy nem szakítjuk meg ezt a jó sorozatot.