Jelenlegi hely

Kézilabda: Újabb fontos pontokat szereztünk

Vezetőedzőnk azt mondta a nagykanizsai kirándulás után, hogy ha a Székesfehérvár és a Dunaújváros elleni hazai mérkőzésekből 3 pontot tudunk szerezni, akkor kifejezetten boldogok lehetünk. Első ellenfelünk ellen egy emlékezetes döntetlent értünk el, így volt esély az áhított pontmennyiségre.

A mérkőzés egészében azt kaptuk vendégeinktől, amire számítottuk: fiatal játékosaik révén, nagy iramot diktáltak.
Az első félidőben, tálcán kínáltuk a lehetőséget ellenfelünknek, hogy előnyt szerezzen. Ebben az időszakban védekezésünk nem volt kellően feszes, így – bár az újvárosiaknak meg kellett küzdeniük a helyzetek kialakításáért – lövéseik végül gólt értek. Támadásban próbáltuk felvenni a fiatalok tempóját, viszont ebbe sokszor hiba csúszott, amivel ellenfelünket segítettük. Ezek ismeretében, a szünetre összeszedett egygólos hátrány kifejezetten hízelgő volt számunkra.

Fordulás után rendeztük a védekezésünket, támadásban pedig a befejezéseink pontosabbak lettek, így a félidő közepén már mi vezettünk. A csapat ezen a találkozón kifejezetten egységesnek bizonyult: a lányok egymásért küzdve, okosan tudtak játszani. Zárt védekezésünkkel gyakran hibára, vagy legalábbis nehezebb lövésre kényszerítettük az újvárosiakat. Elöl pedig érvényesítettük rutinunkat, és egyszerű előnyszerzéseket követően, rendre ziccerbe kerültünk. Az sem vetett vissza minket, hogy magunkhoz képest meglepően sokat (10 percet) voltunk emberhátrányban, amelyekből mégis mi jöttünk ki jobban.
Az utolsó percekben, a vendégek kapus nélkül támadtak, de ez fordítva sült el, mert egymás után 3 üres kapus gólt lőttünk, amivel végleg eldöntöttük a találkozó sorsát.

A megszerzett pontok azonban akkor lesznek igazán értékesek, ha a következő két idegenbeli, amolyan „kötelező győzelmet” is hozni tudjuk.

Rákosmenti KSK – Dunaújvárosi KKA U22 35:32 (15:16)

Újlak utcai sportcsarnok, 50 néző

Vezette: Bercza Krisztián Dr., Kis András Benjámin

RKSK: Zay – CSAJBÓK 8, Majoros 1, Gyarmati, LAKI 6, BAKONYI 8, TERMÁNY 5.
Cs.: Motyovszki (kapus), Prosser 1(1), Francsics 2, Filákovity 1, Vigh, Diósi 2(2), Le Thanh H., Marjos.

Edző: Ihász Ajtony Adrián

DKKA: Mistina – KISS CS. 6, Kovács F. 1, Gajdos 5, Varjas 2, SZTANÓ K. 5 Bereczki 2.
Cs.: Bakos (kapus), Wáber 2, Georgijev, Takács C. 6(2), Bartók 1, Graffy 2(2), Korozmán, Nemes.

Edző: Kovács István

Kiállítások: 10 ill. 10 perc

Hétméteresek: 4/3 ill. 5/4

Eredmény alakulása: 7.p.: 3:4, 15.p.: 7:6, 21.p.: 9:12, 35.p.: 17:20, 40.p.: 23:22, 58.p.: 35:29

Mérkőzés utáni nyilatkozatok:

Ihász Ajtony Adrián:

Nem kezdtük jól a mérkőzést, próbáltuk felvenni a ritmust, de ennek az lett a következménye, hogy sokat hibáztunk, így nekünk kellett futni az eredmény után. Védekezésünkben az utolsó passzok előtt elfogyott a türelmünk és a koncentrációnk, így ellenfelünk lövései már tiszták voltak, támadásban pedig a rohanás átment kapkodásba, aminek hiba lett az eredménye. Fordulás után megnyugodtunk, átvettük a kezdeményezést és a vége felé úgy tűnt, hogy erőnlétben is ellenfelünk fölé emelkedtünk Utóbbi azért meglepő, mert a második játékrészben alig cseréltem. A végén üres kapus gólókkal komoly előnyt szereztünk, de szerintem végül reális eredmény született. Most jön két nagyon fontos mérkőzés, amennyiben azokat is sikerrel tudjuk abszolválni, akkor tavasszal komolyabb terveket is szövögethetünk, mint a kiesés elkerülése.

Diósi Réka:

Egy jó iramú, taktikus mérkőzést játszottunk, ahol nagy izgalmak közepette tudtunk nyerni. A csapatból sok játékos hozzá tudott tenni a sikerhez. Nagyon örülök, hogy ennek a csapatnak a részese lehetek. Bízom benne, hogy a következő meccsen is tudunk majd nyerni.

Csajbók Krisztina:

Nem volt könnyű mérkőzés, nem is számoltunk biztos győzelemmel, de a második félidőben sikerült fordítani az eredményen, és megszereznünk hazai pályán az újabb 2 pontot. Fontos volt ez a győzelem, és bízom benne tovább folytatódik ez a sikeres sorozat, ezáltal bebiztosíthatjuk helyünket a tabellán!