Jelenlegi hely

Kézilabda: Valós cél lehet a középmezőny...

A válogatott csapatok kötelezettségei miatt, a harmadik forduló után, egy szabad hétvégét kapnak az országos bajnokságban résztvevő női csapatok. Ez a kis pihenő remek lehetőséget kínál a felkészülés értékelésére, valamint a bajnokság erőviszonyainak feltérképezésére.

Női csapatunk július végén kezdte meg a munkát. Sajnálatos módon, az egész felkészülést foghíjasan kellett végigcsinálni, ugyanis a járványhelyzet miatt, játékosaink többsége az augusztusi időszakra tette nyaralását. Természetesen, ilyen körülmények között a vezetőség is inkább örült annak, hogy lehetőség van a lányok pihenésére, mintsem bosszankodott, hogy a felkészülési edzéseken többször csak páran vettek részt. Ettől függetlenül, csapatunk – melynek végleges kerete csak a bajnokság kezdete előtti napokban alakult ki – egy jó alapozást tudhat maga mögött.

Az érkezőkről és a távozókról korábbi cikkünkben már írtunk, így most az eddig lejátszott mérkőzések tapasztalataival és a Dél-nyugati csoport erőviszonyaival tudunk foglalkozni.
Csapatunk az első fordulóban – tipikus idény eleji formát mutatva – pontot szerzett Gárdonyban. Ez – a két félidő közötti különbséget nézve – előrevetíti azt, amit a szezontól várhatunk: a legjobbakkal is partiban lehetünk, de a leggyengébbek ellen is megszenvedhetünk.
A második fordulóban, a tavaly még a másodosztályban szereplő – és csak az osztályozó mérkőzés elvesztésével kieső – Rinyamenti KC SE Nagyatád csapatát fogadtuk. Játékunk dinamikus és kreatív volt, viszont a helyzetkihasználásunknak köszönhetően csak megszorítani tudtuk ellenfelünket, így a végén egy tisztes vereségről számolhattunk be.
A harmadik fordulóban Pécsre utaztunk, ahol a tavalyi második helyezett ellen léptünk pályára. A korai indulástól függetlenül, kifejezetten jól kezdtük a mérkőzést, a félidő közepén mégis megakadt a játékunk és így a játékrész végére minimális előnyt szerzett ellenfelünk. Fordulás után viszont teljesen összeomlottunk, semmi nem jött össze: támadásban sok volt a pontatlanság, védekezésben pedig nem sikerült azt a biztonságot hozni, ami az első két fordulóban megvolt, így kifejezetten nagy pofonba szaladtunk bele – a végeredmény 36:23 lett. Ugyanakkor, sokkal jobb Pécsen beleszaladni egy ekkora vereségbe, mint hasonló hibákat elkövetve, egy éles, „4 pontos” mérkőzést elveszíteni…

Az első három fordulót tekintve lehetne több pontunk is, viszont az előző szezonból kiindulva, minden pontnak örülnünk kell. A csoport többi eredményét megnézve elmondható, hogy a Pécs és a Nagyatád is az élcsapatok közé fog tartozni, míg a Gárdony talán a középcsapatokhoz. Az biztosnak tűnik, hogy nekünk most kezdődik el igazán a bajnokság, és a következő mérkőzések között lesznek „kötelezőnek” mondható összecsapásaink. Amennyiben az ősszel össze tud állni úgy a csapat teljes mérkőzésekre is, ahogy arra egyes szakaszokban már képes volt, akkor mindenkinek méltó ellenfelei lehetünk. Játékosállományunk kifejezetten komplexnek tűnik, így idén valóban eredményes szezonra számíthatunk.

Következő mérkőzésünkre 10.16-án (szombaton) kerül sor. Ezen a napon női szakágunk minden csapata pályára lép, így valóságos kézilabdás napot tudunk tartani.

A program a következő:
09.15: RKSK – Váci NKSE II. (ifjúsági)
11.00: RKSK – BBSC Balatonboglár (NB II. felnőtt)
12.45: RKSK – Váci NKSE II. (serdülő)
14.30: RKSK II. – Kőbánya SC (Bp. felnőtt)

Mérkőzéseink kizárólag érvényes védettségi igazolvány, és fényképes személyes okmány együttes felmutatásával látogathatók!