Jelenlegi hely

Kézilabda: Felemás félidők után, pontosztozkodás Pázmándon...

Hosszú alapozást követően, Pázmándon kezdte meg a szezont női felnőtt csapatunk. A gárdonyi fiatalokkal tavaly is egy csoportban voltunk, viszont most mindkét csapat jelentősen átalakult, így a mérkőzés előtt egyik fél sem lehetett biztos annak végkimenetelében.

A találkozó első félidejében minden lehetséges hibát elkövettünk, így segítve ellenfelünket a tetemes előny kialakításában. Csapatunk tagjai minden bizonnyal állásajánlatot fognak kapni egyes komoly sportszergyártótól, ugyanis a labda eladási mutatókban az élen járnának – legalábbis a mai mérkőzést referenciaként felmutatva. Ezeket ellenfelünk ki tudta használni és rendre könnyű gólokkal terhelte meg a kapunkat.

Sajnos, támadásban csak kerestük a megfelelő felállást, ami igazából a második félidő közepe felé lett meg, onnantól viszont minden megváltozott. Először a védekezés lett kifejezetten feszes, ami lényegesen megnehezítette a gárdonyi fiatalok dolgát, így el is bizonytalanodtak, majd a jó védekezést követően iramot tudtunk váltani, így a könnyű gólokat most mi tudtuk lőni. A második félidő közepén vezetőedzőnk elővette a kapus nélküli támadó játékot mellyel meglepetést okozva ellenfelünknek, nagyon közel kerültünk vendéglátóinkhoz.

A hajrában pedig jött a dráma. Másfél perccel a vége előtt, három gólos hátrányban voltunk. Egy gyors góllal közelebb léptünk, majd egy jó védekezéssel újra nálunk volt a labda, viszont már csak 50 másodperc volt hátra. Ihász Ajtony Adrián ekkor időt kért. Időkérés után pedig olyan történt, amit ritkán élhet meg egy edző. Tökéletesen megvalósultak az időkérésnél elhangzottak. Kettő passz után gólt lőttünk és a hazai kapus értetlenségének köszönhetően emberelőnybe is kerültünk. Támadást indított a Pázmánd, viszont ahogyan edzőnk kérte, jobbszélről engedtük lőni a hazai játékost, akinek lövését Zay Eszter kivédte. A kipattanót mi szereztük meg, majd indítani tudtunk és 8 másodperccel a vége előtt ki tudtunk egyenlíteni. Ezek után már több gól nem született, így óriásit küzdve sikerült 1 pontot elhozni Pázmándról, ami még nagyon sokat érhet.

Gárdony-Pázmánd NKK U22 – Rákosmenti KSK

23:23 (13:6)

Pázmánd Városi sportcsarnok         50 néző

Játékvezetők: Antal Ákos, Antalné R. Irén

Gárdony:
NÉMETH Zs. 1 – Ágoston 4(1), Szűcs 3, Juhász 2, Rezneki 1, Sárvári 2, Hetyei 2
Cs.: Almási (kapus), Balogh M. 1, BARANYI 5(4), Szűcs, Kiss V. 1, Mandel 1, Tuba,

Edző: Virincsik Anasztázia

RKSK:
ZAY – Vigh, Majoros 3, Gyarmati, LAKI 2, Filákovity 1, TERMÁNY 5(3)
Cs.: Motyovszki (kapus), BAKONYI 7(1), Francsics 2, Prosser, LE THANH 3, Penderik

Edző: Ihász Ajtony Adrián

Eredmény alakulása: 8.p.: 4:1, 23.p.: 12:4, 38.p.: 14:10, 47.p.: 20:14, 53.p.: 22:17

Kiállítások: 6 ill. 8 perc        Hétméteresek: 5/5 ill. 8/4

Mini interjúk:

Ihász Ajtony Adrián:

Rengeteg kifogásom lehetne az első félidőben látottakra, de sosem szerettem közhelyekkel dobálózni. Több játékosomnak ez volt az első harmadosztályú felnőtt mérkőzése, régen is játszottak, így valamelyest várható volt és ez teljes mértékben az én hibám, hiszen fel kellett volna készülnünk arra, ami itt fog ránk várni.
Fordulás után azonban mindenki megmutatta, hogy itt a helyünk és nagyon kemény ellenfél leszünk, akik az utolsó pillanatig küzdeni fognak.
Hogy szakmai dolgokat is mondjak, védekezésben újra bebizonyosodott, hogy ha zártak maradunk nagyon megnehezítjük ellenfelünk dolgát, míg támadásban kifejezetten tetszett a kapus nélküli játékunk, amit majd, ha gyakorolni is tudunk, még jobb lesz.
Hosszú a szezon, de minden pontnak örülünk, hiszen ezért küzdünk. Amennyiben ez értelmes játékkal fog párosulni – ahogyan ma az utolsó 15 percben –, akkor igazán hasznos mérkőzésként fogom elkönyvelni a találkozókat.

Bakonyi Dóra:

Az első mérkőzésem volt a csapat színeiben, de nagyon jól éreztem magam a pályán. Az első félidő nem volt valami zökkenő mentes, de úgy gondolom a második félidőre összeszedtük magunkat és igazi csapatként küzdöttünk. Összeállt a védekezés és a támadásokban is könnyű gólokat szereztünk. Remélem hétről-hétre csak jobbak leszünk és még sok csapattal szoros mérkőzést tudunk játszani.