Jelenlegi hely

Labdarúgás: Kihasználták egyéni hibáinkat…

Soron következő bajnoki mérkőzésünket ezúttal szombaton játszottuk le hazai pályán a Balassagyarmati VSE ellen. Ellenfelünk a bajnoki címet tűzte ki célul, a keretet látván és ismervén pedig biztosra vesszük, hogy a tabella első felébe várhatjuk őket. Bár a célok eltérőek, mi is pontok reményében léptünk pályára — és sokáig úgy is tűnt, ez nem is tűnik lehetetlen vállalásnak…

Az első félidőben jó habitusban játszottunk, és az előzetesen kitervelt taktikánk is jól működött. Védekezésünk stabilnak bizonyult, és a gyors ellenakcióink is ültek, a végjátéknál azonban többször is pontatlanok voltunk — egy alkalom kivételével: a 31. percben egy szép akció végén Lettner Lóránt fejezte be higgadtan az akciót. 1:0.

Azonban a gólt követően talán némileg elvitt minket a hév, ugyanis lélektanilag rosszkor, a félidő hajrájához érve egyenlíteni tudtak a vendégek, Nyilas Elek tudta bevenni a hálónkat. 1:1, ezzel az állással vonulhattak pihenőre a felek.

A második játékrész az elsőhöz hasonló mederben indult, a vendégek voltak kezdeményezőbbek, mi pedig mélyen védekezve, majd abból kontrázva próbáltunk eredményt elérni. Aztán ahogy egyre inkább telt-múlt az idő, ahogyan egyre inkább ólmossá váltak a lábak, jöttek a sajnos már-már szokásos egyéni hibák, amik megpecsételték sorsunkat. Egy ilyen hiba után vette át a vezetést a ‘Gyarmat Gergely Péter jóvoltából, majd amikor futhattunk az eredmény után, a lefújás előtt Kovács Dániel góllal válaszolt kihagyott helyzeteinkre és beállította az 1:3-as végeredményt.

Megintcsak fájó vereségbe szaladtunk bele, ugyanis kis szerencsével többet is ki lehetett volna hozni belőle. Márpedig lassan ideje lesz felfele kúsznunk a tabellán…

Rákosmente FC — Balassagyarmati VSE 1:3

Gsz.: Lettner