Jelenlegi hely

Labdarúgás: A listavezetőt is megfricskáztuk!

Vasárnap az NB3 Közép csoportjának 36. játéknapján az egyik legnagyobb bajnokaspiráns ellen, a Kecskeméti TE-vel játszottunk hazai környezetben. Aktuális ellenfelünk nem titkoltan a másodosztályú rangért küzd, mi pedig a jövő évi tagságunk megőrzéséért harcolunk hétről-hétre, és bár csak ezen célokat ismertetve a papírforma egyértelműen a vendégoldalra billen, csapatunk a jelenlegi formájában mindenki ellen képes pontokat csenni.

Tudatos futballt játszott mindkét együttes a meccsen. A lilamezesek léptek fel kezdeményezőbben, játéképítésük teljességgel lemodellezettnek látszott, ugyanakkor a mieink védekezése is remekül működött. Igazán nagy gólszerzési lehetőségeik a vendégeknek nagy bedobásokból és pontrúgásokból születtek, míg mi kontratámadások révén tudtunk veszélyeztetni. Defenzív játékunk miatt talán gondolhattuk volna azt is, hogy ismételten le tudjuk hozni kapott gól nélkül a meccset, azonban a 32. percben a bíró kezezés gyanánt könnyűszerrel befújt egy tizenegyest, melynél végül Károly Bálint nem hibázott. 0:1.

A gól viszont nem írta át a meccs addigi forgatókönyvét, hasonló taktikai elképzelések mentén küzdöttek tovább a felek. Talán picit el is kényelmesedtek a vendégek, ugyanis a félidő vége felé egyre többször jutottunk el az ellenfél kapujáig, mi több, egalizálni is sikerült; a 42. minutumban egy mélységi labdaszerzést követően Bányai Péter kapott remek indítást, az egyritmusú kontra végén pedig a ziccert finom mozdulattal értékesítette. 1:1, amely egyúttal a félidei eredményt is jelentette.

A második félidőben ugyancsak védekeztünk, de ellenakcióink egyre olajozottabban működtek, és voltak periódusok, mikor abszolút nekünk állt a zászló. Pont amikor már kezdtük volna átvenni a kezdeményezést, a játékvezető második sárgával, indokolatlan körülmények között leküldte a pályáról csapatunk gólszerzőjét, Bányai Pétert, így 10 emberrel kénytelenek voltunk a maradék húsz percben a védekezésre koncentrálni. Meg kell jegyezni, több igencsak véleményes bírói ítélet is született a meccsen, nem csupán a kiállítás miatt, hanem egyéb faltok okán is, illetve mert amit befújtak a vendégoldalon büntetőnek, ugyanolyan játékhelyzetben elmaradt a sípszó a mi javunkra.

Ám hiába fogyatkoztunk meg, hiába szorítottak be minket a kecskemétiek, egyszer sem tudták áttuszkolni a játékszert a gólvonalunkon, így óriási hajtás közepette újabb bravúrponttal gazdagodott csapatunk! Ráadásul ez az egy pont olyannyira értékesnek bizonyult, hogy a többi eredmény tudatában bizonyossá vált, hogy a jövő évben is a harmadosztályban szoríthatunk mieinknek!

Nem győzünk gratulálni a csapatnak az újabb sikerhez! Az utolsó két fordulóban még odafigyelve ugyan, de már nyugodt körülmények között készülhetünk a soron következő ütközetekre.

Rákosmente FC - Kecskeméti TE 1:1

Gsz.: Bányai