Jelenlegi hely

Labdarúgás: Négygólos remi a Monor ellen

Az NB3 Közép csoportjának 32. játéknapján, hétközi forduló keretein belül a Monor csapatát fogadtuk hazai környezetben. Csapatunk az elmúlt időszakban remek szériát produkált, sorra gyűjtöttük a pontokat, ám mivel üldözőink is nagy léptekkel próbálnak menekülni a veszélyzóna elől, nem volt okunk és lehetőségünk teljességgel nyeregben érezni magunkat.

Abszolút jól kezdtük a meccset! Játékosaink agilisan, bátran futballoztak, és magunkhoz képest meglehetősen kombinatív játékkal rukkoltunk elő. Taktikailag a védekezésünk is jónak tűnt, ám ezúttal e téren mégsem tudtuk ugyanazt produkálni, mint a korábbi összecsapásainkon. Ugyan megbontani nem nagyon sikerült a Monornak sem a védekezésünket, akadt két átlövés, ami végül mattolásra késztetett minket. Előbbi a 25. percben történt, ekkor Barthel Gábor lőtt pontosan a hosszú alsóba. 0:1.

Csapatunk nem esett össze, sőt: mindössze hét percet kellett várni az egalizálásra. Egy középpályán történő labdaszerzést követően vezethettünk kontrát, melynek végén Hamar Ádám lőtte ki húsz méterről tűpontosan a jobb alsó sarkot. 1:1.

Ám ahogyan azt fentebb említettük, két komolyabb átlövésről beszélhettünk a mérkőzésen, a második ilyen pedig már az első félidő hajrájában megesett: ezúttal Haragos Viktor volt eredményes, aki szoros őrzés híján tekert a felső sarokba. 1:2, ezzel az állással vonulhattak pihenőre a felek.

A játék képe alapján méltán érezhettük úgy, hogy a hátrány ellenére meglehet a győzelem, mind akcióból, mind pedig pontrúgásból veszélyeseknek bizonyultunk a mérkőzés teljes egészében, nem beszélve arról, hogy a játékosok egytől-egyig jó mentalitással tették a dolgukat. Az első félidőhöz képest nagyobb mértékben próbáltunk nyomást helyezni az ellenfélre, és támadásvezetéskor is több játékos merészkedett fel az akciók segítése érdekében. Egyre jobban szorítani kezdett az idő, a meccs megfordítása pedig már egyre kevésbé tűnt realitásnak, azonban az iksz még mindig ott lobogott a szemünk előtt. Ez végül a 83. minutumban jött össze, amikor egy oldalszabadrúgásra robbant remek ütemben Balaskó Csaba, ő pedig elemi erővel, de annál szebb technkai kivitelezéssel a hálóba fejelte a játékszert. 2:2.

A hajrá tartogatott még magában izgalmakat, igazi nyíltsisakos játék kerekedett ki, mely során a monoriak előtt még két igazán nagy ziccer is akadt, ám szerencsére közvetlen közelről sem sikerült Nyirati eszén túljárni. A 2:2-es patthelyzet egyúttal a végeredményt is jelentette.

Újabb értékes ponttal gazdagodtunk egy remek egyéni kvalitásokkal rendelkező együttes ellen. Kis szerencsével akár a három pont is meg lehetett volna, azonban az egy egységet is meg kell becsülni. A csapat hozzáállását dicséri, hogy kétszer is vert helyzetből fel tudtak állni, és hogy az utolsó percig küzdöttek. Megintcsak jár a gratuláció a srácoknak!

Rákosmente FC - Monor 2:2
Gsz.: Hamar, Balaskó