Jelenlegi hely

Döntetlennel kezdtük az idényt!

Hétvégén két hónap pauza után ismét kezdetét vette a honi harmadosztályú bajnokság, ahol első körben a Hódmezővásárhely vendégeként, Makón léptünk pályára. Mindkét együttes a jó kezdésben és a három pont megszerzésében bízott, ám a maximálisan megszerezhető pontok helyett midnkét félnek meg kellett elégednie egy-egy egységgel.

Küzdésben és elszántságban egyik oldalon sem érhette szó a ház elejét, játékban pedig az első félidőben közel egyenlő erők küzdelmét láthattuk a pályán. Jobbára védők mögé belőtt labdákkal tudtunk zavart okozni az ellenfél védelmében, a vendégek pedig a középső zónáiig eljutva szintén az ívelésekben bíztak. Kifejezetten nagy helyzetekben azonban nem bővelkedtek a felek, ám azon kevés pillanatokban is mikor lehetőséghez jutottunk mi, vagy éppenséggel a hazaiak, centiken múlott a gólszerzés. Az újonnan Csepelről szerződtetett Korozmán Norbert személyében még a felsőlécet is sikerült eltalálnunk, a gól viszont nem akaródzott részünkről összejönni az első játékrészben. Szemben a 'vásárhelyiekkel, akik egy szerencsés találattal vezetéshez jutottak a 32. percben - nagyjából húsz méterről egy laposan megeresztett lövésen ugyan rajta volt Ordasi Gergő, egy buckán megpattanva azonban irányt tudott változtatni a játékszer, így a kezdetben ártalmatlannak tűnő, fű alatt megeresztett löket félmagasan a hálóba pattant. 1:0.

P1320255(Korozmán Norbert teljesítményére nem lehetett panasz - a nagyobb képminőségért kattints a képre!)

Fortuna nem állt mellettünk az éppen említett szituációban, de csapatunkat a bekapott gól nem különösebben zavarta meg. A szünet után lépéskényszerbe kerültünk, majd kezdeményezőbbek is voltunk, mint az azt megelőző bő háromnegyed órában. Sorra alakítottuk ki a gólszerzési lehetőségeket, viszont az eleinte bizonytalannak tűnő hazai hálóőr a fordulás után ihletett formában védett, és többször is sorsfordító pillanatokban mentette meg csapatát a mattolástól. Aztán jött a 63. minútum, amikor Korozmán Norbertet a büntetőterületen belül csak szabálytalanul tudták megállítani a védők, melynek köszönhetően tizenegyeshez is jutottunk, valamint a faltot elkövető bekket kiállította a játékvezető. A mészfoltra lehelyezett labdát Vattai Balázs higgadtan értékesítette. 1:1.

P1320243(Vattai Balázs kapja a gratulációkat - a nagyobb képminőségért kattints a képre!)

A kiállítás után már csak az egy pont megszerzésére törekedtek a vendéglátók, ezután pedig már egyértelműen a mi akaratunk érvényesült. A hátralévő időben egy újabb kapufa, illetőleg számtalan kihagyott ziccerek követték egymást, az emberelőny ellenére mégsem tudtuk megfordítani a párharcot.

P1320270(Nagy harc folyt szinte minden percben a labdáért - a nagyobb képminőségért kattints a képre!)
A mérkőzés összképe alapján rászolgáltunk volna a győzelemre, mégis sajnos két pontot Makón sikerült hagynunk. Reméljük Kozármisleny ellen már az első három pontos sikerünket könyvelhetjük el.

Hódmezővásárhelyi FC - Rákosmente FC 1:1
Gsz.: Vattai